Golarka jak transformer i klimatyzator chroniący przed wirusami – oto nowości od Panasonic

Podczas tegorocznych targów IFA, marka Panasonic zaprezentowała kilka niezwykłych nowości z kategorii małego AGD i urządzeń higieny osobistej. Postanowiliśmy podzielić się naszymi wrażeniami na gorąco.

Modularne narzędzie pielęgnacyjne dla mężczyzn – to ma sens

Modularne systemy akumulatorowe, przez ostatnie lata były niekwestionowanym przebojem u producentów elektro-narzędzi. Marka Panasonic postanowiła przenieść najlepsze cechy tego typu zestawów, wprost do męskiej łazienki. MULTISHAPE to akumulatorowy system higieny osobistej. Pojedyncza rękojeść pozwala na montaż akcesoryjnych głowic pozwalających zmienić urządzenie w maszynkę do włosów, golarkę, urządzenie do przycinania włosów na ciele, modelowania włosów uszu, nosa i brwi, a nawet czyszczenia zębów. Produkt pozwoli zaoszczędzić miejsce w łazience oraz świetnie sprawdzi się w podróży. Redukcja liczby potrzebnych ładowarek uporządkuje otoczenie oraz przełoży się na korzyści dla środowiska naturalnego.

Hybryda klimatyzatora i oczyszczacza powietrza?

Kolejną z zaskakujących nowości okazały się klimatyzatory pokojowe Etherea. Zmyślne urządzenia wykorzystują autorską i nowatorską technologię nanoe X, generującą zawarte w wodzie rodniki hydroksylowe. Rozwiązanie pozwala na skuteczną ochronę prze 5 rodzajami zanieczyszczeń.

Przyjemne i czystsze środowisko wewnętrzne jest również częścią doskonałego samopoczucia. The Klimatyzatory pokojowe Panasonic Etherea są wyposażone w opracowaną technologię nanoe X firmy Panasonic, która generuje zawarte w wodzie rodniki hydroksylowe, przynosząc naturalną równowagę wewnątrz. Technologia nanoe X ma zdolność hamowania zanieczyszczeń – w tym wirusów i bakterii. Producent podkreśla, że w testach laboratoryjnych, technologia nanoe X potrafi ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Co istotne urządzenia posiada również dość imponującą specyfikację obejmującą klasę energetyczną A+++ oraz możliwość pracy z głośnością zaledwie 19dB(A)

Piekarnik do mikro-apartamentu

Wśród tegorocznych nowości nie zabrakło również produktów z kategorii małego AGD. Na szczególną uwagę zasługuje piekarnik NN-DS59. To kompaktowe urządzenie udowadnia, że zmniejszenie przestrzeni życiowej nie musi iść w parze ze zmianą nawyków żywieniowych. Niewielka obudowa ustawiana na blacie kuchennym łączy funkcje urządzenia do gotowania parowego, piekarnika, grilla oraz kuchenki mikrofalowej – wszystko to w wydaniu zapewniającym efekty pracy nieodbiegające do konwencjonalnego piekarnika.

Irygator dla zabieganych

Kompaktowe irygatory są dostępne na rynku od dawna. Trudno je jednak nazwać urządzeniami turystycznymi – a stosunek rozmiarów do wydajności zdawał się być już dawno ustalony na stałym poziomie. Urządzenie ultradźwiękowe EW-DJ4B zmienia dotychczasowe standardy oferując pełną efektywność przy rozmiarze 15,4 cm – wszystko dzięki innowacyjnej, składanej konstrukcji.

To nie wszystko!

Jak można było się spodziewać, poza najgorętszymi nowościami, Panasonic przywiózł do Niemiec wiele interesujących produktów. Wśród nich naszą uwagę zwróciły maszyny do chleba Breadmaker SD-YR2550, zestawy do higieny kobiecej – w tym depilator Epilator ES-EL9A czy wyciskarki wolnoobrotowe.