poniedziałek, 17 czerwca

Każdy posiadacz ultrabooka, z logiem jabłka, wie, jak uciążliwy potrafi być brak odpowiedniej ilości, najczęściej wykorzystywanych, portów. Same przejściówki i rozgałęziacze, także nie rozwiązują problemu, rzadko kiedy są one praktyczne. Sparrowdock to zupełnie nowe podejście do tej kwestii.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/xGvO5fCfP9I” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Jest to bowiem elegancka podstawka, która połączy, za pomocą portu USB-C, MacBooka z resztą świata. Wystarczy włożyć ultrabooka w stację dokującą, urządzenia połączą się ze sobą, a użytkownik dostaje, do wykorzystania, 8 portów.

Są to: USB C, 3xUSB 3.0, HDMI, Mini Display Port i Ethernet, i slot kart SD. Sparrowdock jest, przy całej jego funkcjonalności, bardzo podręczny. Waży jedynie 1 kg, dzięki czemu, nie zwiększy, w sposób znaczny, mobilności torby, z ultrabookiem w środku.

W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze, aby móc rozpocząć produkcję urządzenia. Wykorzystują do tego celu portal Indiegogo.com. Cena Sparrowdock, w przedsprzedaży, rozpoczyna się od 99$. Cena detaliczna będzie o 50$ wyższa.