Poznajcie SmartHalo – inteligentny system rowerowy, który pozwoli wam skupić się na tym co najważniejsze, czyli na drodze. Co ważne SmartHalo dopasowuje się do każdego rodzaju kierownicy rowerowej.


Kanadyjska firma CycleLabs stworzyła urządzenie o wielu zastosowaniach. Jednym z takich zastosowań jest wspomniana wcześniej nawigacja drogowa. Trzymanie smartfonu w ręce podczas podróży rowerem nie jest zbyt bezpieczne. Zamiast tego wystarczy na chwilę spojrzeć w SmartHalo.

Zamontowane urządzenie wskaże nam kierunek w którym należy jechać, by trafić do celu. SmartHalo komunikuje się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth 4.0. Co ważne obsługiwany jest zarówno Android, jak i iOS.

Inną ciekawą funkcją SmartHalo jest wbudowany asystent, który powiadamia nas o zmianie pogody czy o przychodzącym połączeniu telefonicznym (te ostatnie sygnalizowane jest małą niebieską kropką). Niezłym patentem wbudowanym w to urządzenie jest system przeciwkradzieżowy. Potencjalny złodziej nie tylko zostanie odstraszony dźwiękowo, ale także wizualnie (miganie SmartHalo).

I wreszcie ostania z funkcjonalności  – automatyczne zapisywanie postępów z naszych podróży rowerem. W odróżnieniu od innych aplikacji fitness SmartHalo nie posiada systemu start oraz stop. Podczas gdy zaczniemy pedałować urządzenie automatycznie się uruchomi. Gdy skończymy – pomiar zostanie zatrzymany.

Projekt ten na Kickstarterze zebrał obecnie 32 806 dolarów kanadyjskich. Twórcy zakładają zdobyć przez 28 dni kwotę 67 000 dolarów kanadyjskich. Koszt SmartHalo to zaledwie 99 dolarów (~367 zł), a wysyłka pierwszych urządzeń zacznie się w maju 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/WJ2qx6K7iys” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]