czwartek, 20 czerwca

Pochodząca z Kanady firma Nanoleaf stworzyła inteligentny system oświetlenia o nazwie Smarter kit. W skład tego zestawu wchodzą dwie inteligetne żarówki (Smart Ivy) oraz Smart Hub. Sterowanie oświetleniem odbywa się poprzez wydawanie komend głosowych.Dla przykładu będąc w pokoju możemy zmniejszyć jasność oświetlenia o połowę, w tym celu wystarczy powiedzieć: „Set the brightness to 50%”. Jedną komendą możemy włączyć lub wyłączyć oświetlenie w całym domu lub w wyznaczonym pomieszczeniu.

Smart Hub, który dostajemy jest w stanie sterować pracą maksymalnie 50 żarówek Smart Ivy. Zaletą tego urządzenia jest zasięg Smart Hub – wynoszący 50 metrów.Niestety Smarter Kit współpracuje jedynie z iPhonami od Apple, które mają zaimplementowaną technologię Siri (asystent głosowy).

Na 16 dni przed końcem kampanii na indiegogo twórcom udało zebrać połowę wymaganej kwoty (20 000 $).  Jeśli Smarter kit trafi do produkcji jego cena będzie wynosiła 100 $. Opcjonalnie możemy dokupić dodatkowe żarówki. Wysyłka urządzeń ruszy w grudniu 2015.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/HCFg5n1JI2M” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]