Z myślą o dzieciach powstają coraz to wymyślniejsze urządzenia do sprawdzenia temperatury. Warto przypomnieć o Pacifier Termometr, czyli termometrze ukrytym w smoczku. W styczniu 2016 prezentowaliśmy wam Thermo. A dziś powiemy wam o Flo.

flo_1

flo_2

Flo jest bezdotykowym termometrem, który zbliżamy do czoła dziecka lub osoby dorosłej. Następnie wynik jest przesyłany na smartfon, smartwatch lub tablet wyposażony w system Android lub iOS. O wyniku poinformuje nas specjalna dioda. Jeśli dioda świeci się na zielono to znaczy, że temperatura nie przekroczyła 37,5 stopnia Celsjusza. Jeśli natomiast pali się dioda czerwona to znak, że mamy do czynienia z gorączką. Dokładność pomiaru oszacowano na +/- 0,2 stopnie Celsjusza.

flo_3

flo_6

W przypadku temperatury ciała poniżej 36.5 stopni Celsjusza dioda zaświeci się na biało. Dedykowana aplikacja pozwala prześledzić historię temperatur, również dla kilku dzieci równocześnie. Sam termometr jest dość niewielkich rozmiarów co ułatwia przechowywanie. Opcjonalnie możemy także zmierzyć temperaturę mleka lub wody bez dotykania obiektu.

flo_5

Projekt ten na 20 dni przed końcem zgromadził 33 005 $ z zakładanego celu 20 000$ więc Flo zostanie sfinansowane. Gotowe urządzenie od maja 2016 będzie sprzedawane w cenie 36 $. Do wyboru są cztery kolory: truskawkowy, morski, lawendowy oraz jasno zielony.

flo_7

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1085676231/flo-the-social-thermometer-for-your-health/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

flo_4

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *