SilentKey – bezpieczna klawiatura

Temat klawiatur na łamach Think-About był poruszany nie raz. Ostatnim razem omawialiśmy Ultimate Hacking Keyboard, a dzisiaj chcemy wam zaprezentować SilentKeys. Klawiatura ta stworzona przez firmę Preevio ma gwarantować bezpieczeństwo naszej prywatności oraz komputera.

silentkeys_3
SilentKey jest nie tylko w stanie pełnić rolę antywirusa ale także zablokuje nękające reklamy czy wyłączy możliwość śledzenia nas. Po podłączeniu klawiatury pod komputer musimy tylko nacisnąć jeden przycisk – i od tej pory jesteśmy bezpieczni. SilentKey oferuje kilka poziomów bezpieczeństwa w zależności od potrzeb. Cały sekret funkcjonalności znajduje się w ukrytej w SilentKey przeglądarce, która szyfruje wysyłaną do internetu treść oraz korzysta z sieci TOR.

silentkeys_1
Odpowiednia zbiórka na Kickstarterze pomimo 25 dni do końca zdołała zgromadzić zakładany próg 50 000 euro. W chwili obecnej zebrano 75 019 euro . Promocyjna cena, która obowiązuje jeszcze przez 25 dni to 99 euro (standardowo będzie to 299 euro). SilentKey do sprzedaży trafi w listopadzie 2016.

silentkeys_2

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/preevio/silentkeys-a-keyboard-that-protects-your-privacy-a/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]