poniedziałek, 27 maja

Poznajcie WaterStation – w pełni funkcjonalny prototyp przenośnej stacji oczyszczającej wodę. Jej twórcą jest firma Seldon, która zajmuje się filtracją wody od ponad dwunastu lat. Z pozoru niewielkie urządzenie przydaje się podczas ekstremalnych wycieczek w nieznane.

Urządzenie te ma jednak jeden duży minus. O ile znalezienie wody np. z strumyka lub jeziora nie będzie problemem, o tyle problemem będzie znalezienie zasilania 12 V. Seldon Waterstation waży 10 kilogramów (czyli całkiem sporo) przy swoich wymiarach 50.1 cm x 39.5 cm x 21.8 cm.

Filtracja wody jest możliwa dzięki specjalnej technologi nanomesh, która usuwa do 99.99 % wszystkich wirusów, bakterii oraz pasożytów. Przygotowanie stacji do filtracji wody zajmuje tylko dwie minuty.

W zestawie otrzymujemy także dwa bidony, które posłużą do przechowywania czystej wody. Niestety zaporowa może okazać się cena 699 $ (~2624 zł), którą należy zapłacić by stać się właścicielem WaterStation. Twórcy kampanii na Kickstarterze potrzebują uzbierać 50 000 $. W chwili obecnej wpłacono nieco powyżej 6 000 $. Do końca projektu zostało jedenaście dni.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/seldontechnologies/seldon-waterstationtm-you-find-the-water-well-do-t/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]