niedziela, 23 czerwca

Czy biżuteria może jednocześnie pełnić funkcje obronną jak i ozdobną? Twórcy Atheny czyli firma ROAR przekonuje, że owszem. Athena powstała z myślą o bezpieczeństwie kobiet. Niewielkie urządzenie o owalnym kształce możemy przy pomocy klipsu zamocować na torbie, przy pasku, na bluzce itp.Athena pracuje w dwóch trybach: głośnym oraz cichym. Jeśli przytrzymamy przycisk przez trzy sekundy urządzenie będzie emitowało głośny (na 85 decybeli) dźwięk. Ponadto znajomi oraz rodzina dostanie namiary z naszą lokalizacją GPS.

Drugi tryb, dyskretny, aktywowany po trzykrotnym naciśnięciu przycisku nie emituje światła czy wspomnianego wcześniej dźwięku. Za to znajomi dostaną powiadomieni o tym, że coś złego się dzieje z nami. Urządzenie te na pełnym naładowaniu jest w stanie pracować nawet trzy miesiące.

Do wyboru ROAR Athena jest wersja antique silver (czarno-srebrna), timeless black (czarna) lub rose gold (złoto czarna). Urządzenie przed pierwszym użyciem musimy sparować za pomocą Bluetootha z naszym smartfonem.

Na koniec tradycyjne: gdzie i za ile. ROAR Athena możemy zamówić wyszukując stosowny projekt na Indiegogo. Do końca tej kampanii pozostały 24 dni. W chwili obecnej uzbierano 72 248 $, tym samym projekt ten zebrał niezbędną kwotę 40 000$. Athena kosztuje 75 $, a jej wysyłka rozpocznie się w maju 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/wRs1745_Uzg” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]