Recenzja zdalnie sterowanego Lamborghini iS680 od Platinet

Nadchodzą święta – okres nierozłącznie kojarzony z zabawkami. Kiedyś każdy chłopiec chciał dostać autko RC – miało być super, duże i szybkie. Można przypuszczać, że w tym roku tablet czy smartfon będzie zdecydowanie popularniejszym prezentem niż zdalnie sterowany samochód. Nie oznacza to jednak, że tatusiowie muszą rezygnować z przeszukiwania półek z zabawkami, którymi na dobrą sprawę również chętnie się chwilę pobawią. Przykładowo można kupić Lamborghini od Platinet – które jest super, duże i sterowane za pośrednictwem tabletu lub smartfona.

Lamborghini

Wygląda na połączenie idealne, zapraszamy do przeczytania jak sprawuje się w praktyce.

Lamborghini_2-2

Autko trafiło do naszej redakcji, w klasycznym dla tego typu zabawek kartoniku. Platinet promuje samochód pod marką iSpace. Pomarańczowe Lamborghini to licencjonowany model w skali 1:14, przekładającej się na około 35 cm długości. Wykonanie zabawki robi dobre wrażenie, plastiki są bardzo świetnej jakości, kolor przyciąga wzrok, a detale są naprawdę starannie odwzorowane. Narażone na szczególne uszkodzenia lusterka, zostały zrobione z gumy.

Lamborghini

Lamborghini

Zawieszenie auta otrzymało sprężynową amortyzację – niezależną dla przednich kół i wspólną dla tylnej osi.

Lamborghini

Samochód sterowany jest za pomocą smartfona lub tabletu z wykorzystaniem łączności Bluetooth. Aby rozpocząć zabawę potrzebujemy więc urządzenia z systemem iOS 4  (lub nowszym) albo Android 2.0 (lub nowszym). Dedykowana do sterowania aplikacja dostępna jest w store za darmo.

Lamborghini

Niestety nieco archaicznie wygląda sprawa zasilania samochodu. Auto potrzebuje zestawu 5 baterii AA, których producent nie dołącza do zestawu.

Lamborghini

Lamborghini

Po nawiązaniu połączenia między samochodem a smartfonem, należy skonfigurować zabawkę w menu aplikacji. Niestety funkcja automatycznego wyszukiwania nie nawiązywała automatycznie połączenia z testowanym Lamborghini – musieliśmy wybrać je z listy.

Lamborghini aplikacja

Sterowanie samochodem może odbywać się na dwa sposoby. Za pomocą klasycznej aparatury wyświetlanej na ekranie smartfona, albo z wykorzystaniem żyroskopu. Druga z opcji, czyli sterowanie poprzez przechylanie smartfona wymaga naprawdę dobrej koordynacji i kilku godzin treningu. Zdecydowanie prościej przebiega zabawa gdy używamy wirtualnych joysticków. Dokładność i czas reakcji są wyraźnie słabsze niż w przypadku tradycyjnej aparatury, dlatego opanowanie zabawki wymaga większej ilości czasu.

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini otrzymało ponadto kompletne oświetlenie. Podczas skręcania, zapalają się diody w przednich i tylnych światłach zgodnie z wybranym kierunkiem.

Podsumownie

iS680 to całkiem fajna zabawka. Szczególnie najmłodsi dla których nieodłącznym gadżetem jest tablet i smartfon, powinni za jej pośrednictwem otrzymać dużą dawkę frajdy. Największym minusem jest sposób zasilania za pomocą baterii AA – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być wbudowany akumulator. Warto pamiętać że Lamborghini od Platinetu to zabawka, a nie profesjonalny model RC. Pozytywne wrażenie robi natomiast naprawdę dobre wykonanie karoserii i dbałość o detale.

Lamborghini

Za staranne wykonanie  Lamborghini iS680 od Platinet zostało przez nas wyróżnione w kategorii:

TA Design

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękujemy firmie:

platinet