Kawa, herbata, a może inny napój lub danie, które wymaga wody o konkretnej temperaturze? Zapomnij o specjalnych akcesoriach kuchennych i raz, na zawsze rozwiąż problem zbyt ciepłej lub zimnej wody. Oto ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury, który odkryje przed Tobą zarówno polecane modele, jak i ich funkcjonalność. W ostatnim akapicie, podzielę się swoimi wnioskami z testowania jednego z modeli od Bosch.

Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury – TOP 5

Ten typ czajników w dalszym ciągu jest dość mało popularny, choć coraz więcej czołowych przedsiębiorstw zaczyna wprowadzać na rynek swoich reprezentantów. W związku z większym wyborem, poszerza się także wachlarz możliwości dla konsumentów, a wybór odpowiedniego produktu bywa trudny. Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury został zbudowany w oparciu o wspomniane uprzednio – atrakcyjne parametry modeli, a także stosunek jakości do ceny.

Bosch TWK 7203

Powyższy reprezentant od marki Bosch posiada większość funkcji, których można zażyczyć sobie od tego typu sprzętu. Producent wyposażył go w obrotową podstawkę z podświetleniem, a co najważniejsze, 7-stopniową regulację temperatury (od 70 do 100 stopni). Utrzyma stałą temperaturę przez około 30 minut, a sama moc sprzętu wynosi 2200 Wat. Miałam przyjemność otrzymać model na potrzeby realizacji publikacji, jednak swoją opinią podzielę się nieco później.

Cena: 499 zł przejdź do sklepu

Electrolux E7K1-6BP

Poniższy czajnik zasługuje na uwagę m.in. dzięki dość szerokiej skali regulacji temperatur (od 40 do 100 stopni). Tym samym, z powodzeniem może posłużyć nam do podgrzania w naczyniu mleka dla dziecka, a nawet soku – bez obaw o utratę witamin. Moc wynosi 2400 Wat, a wśród dodatkowych funkcji znajdziemy również automatyczne wyłączanie i zastosowany filtr siatkowy.

Cena: 449,99 złprzejdź do sklepu

Russell Hobbs Attentiv 26200-70

Tę pozycję dedykuję m.in. herbaciarzom, a to ze względu na wyposażenie w wewnętrzny zaparzacz. Na tym jednak zalety się nie kończą, czajnik posiada również czasowy programator zaparzania. Co ciekawe, zapamiętuje ostatnie ustawienia, tak więc kolejną filiżankę naparu przyrządzi w ten sam sposób. Zakres temperatur (od 40 do 100 stopni), ustawiamy z pomocą panelu dotykowego. Tak, jak i poprzednicy, model posiada obrotową podstawkę.

Cena: 399,99 złprzejdź do sklepu

Tefal KI831E 

Pora na czajnik od Tefal, w tym przypadku moja uwaga została skierowana na dość czytelny panel z cyfrowym wyświetlaczem. Dzięki temu, możemy śledzić aktualną temperaturę w trakcie podgrzewania, co uważam za duży atut. Regulacja obejmuje 5 opcji, od 40 do 100 stopni. Producent zastosował wewnątrz wymienny, antywapienny filtr, tak więc możemy na długo zapomnieć o niechcianym osadzie.

Cena: 369 złprzejdź do sklepu

Setti+ KT970K Smart

Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury nie mógłby obyć się bez modelu Smart. Co ciekawe, jest to stosunkowo tania opcja, choć nie uważam, że najgorsza. Sprzęt posiada aż 3000 Wat, a jego pojemność wynosząca 1,5 l, czyni go nieco bardziej kompaktowym. Poza czytelnym wyświetlaczem, na uwagę zasługuje rzecz jasna aplikacja mobilna. Dzięki niej, możliwe jest zarządzanie pracą, w tym kontrola temperatury. Wewnątrz znajdziemy metalowy, wyjmowany filtr.

Cena: 289,99 złprzejdź do sklepu

Jeśli wysoce istotny jest dla Ciebie sam design, a ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury nie pomógł Ci w wyborze idealnego modelu, nic straconego. Na rynku nie brakuje rozwiązań, które łączą piękne z pożytecznym, wszystko jednak ma swoją cenę. Interesującym może wydać się m.in. model od KitchenAid oraz SMEG. Dlaczego modele nie znalazły się w zestawieniu? Odpowiedź jest prosta – ranking dotyczy urządzeń, które wykazują się najlepszym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Nie uważam, aby należało zapłacić za pewne udogodnienia aż 900 zł, jeśli są dostępne znacznie tańsze propozycje. To jednak dość subiektywna opinia, tak więc warto wiedzieć o dostępności tego typu rozwiązań.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury, o co tyle zachodu? Czy warto go kupić?

Nie będzie nadużyciem, jeśli zaznaczę, że sprzęt ten jest jednym z dość prozaicznych, ale również najważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Zwłaszcza, gdy jesteś kawoszem, wiernym fanem herbacianych wieczorów lub zapaleńcem gotowania. Wbrew pozorom, odpowiednia temperatura wody jest kluczowa – zgodzą się ze mną nawet miłośnicy wypieków. Niestety podgrzewając wodę w garnku lub klasycznym czajniku, jej kontrola jest dość ograniczona. Najczęściej, w celu jej ustalenia niezbędnym okazuje się termometr kuchenny. Ręka do góry, kto na co dzień z niego korzysta…

Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury nie mógłby odbyć się bez przedstawienia funkcjonalności urządzeń. W tym zakresie, możemy liczyć na określenie dość szczegółowych danych, albowiem większość modeli posiada wskaźnik aktualnej temperatury. Nie ma więc obaw o intuicyjne przygotowanie wody, a przy okazji stresu związanego ze zbyt zimnym lub ciepłym napojem. Jest to szczególnie istotne, gdy woda ma być wykorzystywana do potraw lub płynów dla dzieci, ale również w przypadku parzenia wspomnianej herbaty lub kawy. Kilka priorytetowych zalet płynących z posiadania tego rodzaju czajnika wyszczególniłam poniżej.

 • Uniknięcie oparzeń wywołanych zbyt wysoką temperaturą,
 • Optymalne dobranie temperatury gwarantuje uniknięcie zbyt gorzkiej lub zbyt słabej kawy/herbaty,
 • Dobór temperatury do składników umożliwia ich odpowiednie przyrządzenie (dla przykładu, zbyt wysoka może doprowadzić m.in. do zabicia drożdży w cieście),
 • Niższa temperatura, czyli mniejsze prawdopodobieństwo degradacji/zabicia witamin i minerałów produktów, które wymagają zalania,
 • Oszczędność czasu, nie ma konieczności oczekiwania na ostygnięcie wrzątku lub zagotowanie się wody do 100 stopni.

To jednak nie wszystko, albowiem w zależności od dodatkowych funkcji urządzenia, zyskujemy jeszcze więcej. O tym pomówię jednak poniżej, wraz z wyszczególnieniem konkretnych parametrów, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze.

Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury – te parametry mają znaczenie

Aby ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury miał dla Ciebie jakikolwiek sens, a tym samym pozwolił na wyłonienie faworyta, warto zaznajomić się z ich możliwościami. Być może oczekujesz podstawowych funkcji, które spełni budżetowy model, a może rozważysz innowacyjne modele z dedykowaną aplikacją na smartfona? Niezależnie od tego, czy najbardziej liczy się dla Ciebie jakość wykonania, design lub zasobność funkcji, ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury pozwoli Ci na wybór swojego ulubieńca. Również, gdy mowa o budżecie!

 • Zakres temperatur – kluczowy parametry, który bezpośrednio wpływa na dostosowanie wody do naszych potrzeb. W zależności od modelu, skala waha się od 3 do 7 ustawień (im większy wybór, tym więcej zastosowań),
 • Moc – tu raczej nikogo nie zaskoczę, im wyższa wartość, tym szybsze przyrządzenie. Czajniki elektryczne słyną ze znacznie dogodniejszego czasu zaparzenia wody, niż tradycyjne, jednak nawet w tej kategorii, mogą powstawać zauważalne różnice. Optymalnie, najlepiej wybierać modele od 2000 do 3000 Wat,
 • Pojemność – przyrządzasz napoje wyłącznie dla siebie, lub dla dwojga? Nie ma konieczności, abyś decydował się na duży czajnik. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do środka trafiła mniejsza ilość wody (zgodna z minimum), jednak pojemność jednoznacznie wpływa na wielkość sprzętu,
 • Filtracja – zapewne znasz problem kamienia, który można dostrzec zarówno w zagotowanej wodzie, jak i… w czajniku. Sposobów na jego pozbycie się jest mnóstwo, jednak rozwiązanie zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Część dostępnych modeli na rynku wyposażono w specjalny filtr, dzięki któremu użytkowanie może obyć się bez osadu,
 • Funkcje dodatkowe – wskaźnik poziomu wody, sygnał dźwiękowy po zagotowaniu się wody, podtrzymywanie ciepła, a nawet wewnętrzna zaparzarka do herbaty. Do wyboru, do koloru! Najdroższe modele mogą pochwalić się także ekranem.
 • Wykonanie – użycie odpowiednich materiałów gwarantuje bezpieczniejsze użytkowanie, w tym zakresie szczególnie polecana jest stal nierdzewna. Pod uwagę warto wziąć również podstawę czajnika – na rynku znajdziemy również wersje obrotowe.
 • Sterowanie – tak, Smart Home dotarło do kuchni! Jeśli zdecydujesz się na czajnik elektryczny z możliwością bezprzewodowej łączności, zyskujesz dostęp do aplikacji. Zasobność funkcji różni się w zależności od producenta, jest to m.in. śledzenie procesu parzenia wody, ustawienie harmonogramu, a nawet zaprogramowanie go z uwzględnieniem własnych preferencji.

Warto dodać, że koszt takowego czajnika może znacząco różnić się, w zależności od wspomnianej specyfikacji, renomy, producenta i nie tylko. Ceny oscylują od około 95 zł do 1100 zł. Powyższy ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury, wyróżnia jednak 5 najlepszych opcji – bez badziewia, ale i luksusowych marek, które życzą sobie za urządzenie 4 zer.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – moja opinia po użytkowaniu Bosch TWK 7203 

Pora na podzielenie się moimi wnioskami, które mogą okazać się pomocne przy decyzji o zakupie jednego z bohaterów dzisiejszej publikacji. Poza parametrami, które omówiłam w opisie, najistotniejsze jest samo użytkowanie. Przyznam, że początkowo regulacja temperatury wydawała mi się zbyteczna, choć diabeł tkwi w szczegółach…

Fot. Angelika Kubicka

Bosch TWK 7203 zyskał moją sympatię, ponieważ w końcu nie musiałam zastanawiać się, czy aby na pewno przegotowana woda osiągnęła taką temperaturę, jakiej oczekuje. Wcześniej, w przypadku konieczności zaparzenia herbaty wyłączałam czajnik intuicyjnie (przed ostatecznym zagotowaniem). Niejednokrotnie się na tym przejechałam, albowiem woda była albo zbyt letnia, albo za gorąca. Dzięki podglądzie aktualnej temperatury, byłam pewna, że to odpowiedni czas. Czajnik zaskoczył mnie przede wszystkim szybkością zaparzania wody, ale także rzeczywistym brakiem osadu. Oczywiście, tę kwestię można nierzadko zauważyć po dłuższym użytkowaniu, jednak w przypadku czajników bez filtra, jest to widoczne nawet po kilku użyciach. Zwłaszcza, jeśli nie korzystamy z filtrowanej wody.

Fot. Angelika Kubicka

Panel i podstawka nie szpeci kuchennego blatu, choć warto mieć na uwadze, że należy wygospodarować dla niego dodatkowego miejsce. Sam czajnik jest dość smukły i znacząco odbiega od budowy większości tego typu urządzeń, w mojej opinii – na plus.

Zalety, zaletami, ale są również wady. Przyznam, że brakuje mi tu nieco większej rozpiętości między temperaturami – kilka konkurencyjnych modeli umożliwia przyrządzenie wody w granicach 40 stopni. Fakt, faktem do dyspozycji mamy aż 7 ustawień, ale nadal pozostawia to pewien niedosyt, ponieważ skala rozpoczyna się od 70 stopni. Drugim, a tym samym ostatnim minusem jest brak zdalnego sterowania. Jest to jedno z droższych rozwiązań na rynku (za co odpowiada m.in. jakość, rodzaj filtra i nie tylko). Przeznaczając na czajnik około 500 zł, można byłoby zapragnąć również możliwości sparowania z aplikacją mobilną. Nawet wówczas, gdyby funkcjonalność obejmowała tylko włączenie i wyłączenie, byłaby to duża zaleta. Niemniej, niezmiennie uważam, że lepiej grać jakością, niż dodatkowymi funkcjami.

Reasumując, aby ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury był dla Ciebie pomocny, określ na czym zależy Ci najbardziej. Modelu Smart, aspekcie wizualnym, pojemności, a może najlepszej filtracji? Nie każdy filtr da nam taki sam efekt, zwłaszcza porównując wersję antywapniową do metalowej. Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie, nawet przy ograniczonym budżecie. W przypadku Bosch, tańszą alternatywą jest m.in. model TWK8611P. Jedno z najtańszych urządzeń na rynku oferuje marka Lund (97,90 zł) oraz Raven (aktualnie w promocji, 99 zł).

Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury pozwoli Ci na wybór idealnego modelu, jednak tuż przed zakupem, warto zaznajomić się z ewentualnymi kosztami użytkowania. Więcej dowiesz się z publikacji: Gotowanie wody w czajniku elektrycznym czy na gazie – co jest tańsze?

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.