Na łamach Think About nie raz opisywaliśmy ciekawe koncepty myszki komputerowej. Jednym z takich pomysłów było LOTO, mobilna mysz w kształcie stożka. Ciekawie prezentował się także BAT, czyli lewitująca myszka. Dziś do tego grona dołączy Gestor.


Gestor to mysz w kształcie różdżki, która nie potrzebuje podkładki. Nawigujemy nią w powietrzu, więc jest to idealne rozwiązanie dla np. prezentacji multimedialnych. Gestor posiada jeszcze jeden ciekawy patent. Jeśli obrócimy Gestor na ekranie płynnie zostanie wykonana animacja przesuwania strony w górę lub dół.

Standardowo nie zabrakło lewego oraz prawego przycisku myszy. Bezprzewodowa komunikacja jest możliwa w odległości do 10 metrów od specjalnego odbiornika na USB. Co ważne Gestor obsługuje zarówno system Windows jak i Mac OS. Urządzenie te ma długość 13,3 cm.

Aby koncept ten trafił do produkcji kanadyjska firma potrzebuje wsparcia kwotą 55 000 $ kanadyjskich. Na chwilę obecną, tj. na 33 dni przed końcem zebrano 13 629 CAD. Gotowa myszka trafi do klientów w czerwcu w cenie 55 $ (dolarów amerykańskich).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1758937614/gestor-air-mouse-presenter-smart-tv-scroller/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]