poniedziałek, 20 maja

Dzisiaj na łamach Think-About opiszemy urządzenie, które ułatwi funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Firma Meccanica stworzyła zaawansowany egzoszkielet o nazwie Phoenix. Modularna konstrukcja Phoenixa o wadze 12,25 kilograma umożliwia poruszanie się osobom, które straciły czucie w nogach.

Podczas pierwszych testów osoba korzystająca z Phoenixa potrafiła chodzić z prędkością pół metra na sekundę. Na pełnym naładowaniu użytkownik jest w stanie ciągle chodzić przez 4 godziny, lub do 8 godzin z przerwami. Interfejs Phoenix umożliwia stanie, siedzenie oraz chodzenie.

Urządzenie jest w pełni konfigurowalne pod użytkownika nie mniej największym problemem może okazać się cena. Choć Phoenix dostępny jest w sprzedaży na terenie Europy to oficjalnego cennika twórcy nie podali.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/b8___MMvzsI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Nie jest to pierwszy egzoszkielet opisywany w naszym serwisie, wcześniej prezentowaliśmy serię niezwykłych rozwiązań HAL od firmy RoboCorp.