Philips PicoPix PPX4835 – recenzja projektora

O czym mowa?

Miniaturowe projektory to nietypowa specjalizacja. Mimo to od kilku lat pod marką Philips możemy znaleźć naprawdę szeroką gamę urządzeń PicoPix. Te niepozorne projektorki mają łączyć przyzwoite parametry z dużą mobilnością. Oczywiście ich głównym odbiorcą są klienci biznesowi. Producent sam deklaruje, że testowany przez nas model przeznaczony jest do wyświetlania prezentacji. Mimo to oferuje obraz o niezłej rozdzielczości 720p.

PicoPix PPX4835 (1)

Sprawdziliśmy jak maluszek sprawuje się w pracy. Zachęcamy do przeczytania recenzji.

 

 

Wygląd i budowa

PicoPix PPX4835 sprzedawany jest z całkiem niezłym zestawem. Oprócz samego projektora otrzymujemy króciutki kabel HDMI, ładowarkę oraz estetyczny futerał.

PicoPix PPX4835 (2)

Projektor wykonano z twardego, matowego tworzywa. Front zaślepiono aluminiową kratką. Przyciski pokryto natomiast gumą. Tylna część kryje port USB, wyjście słuchawkowe, gniazdo HDMI i złącze ładowarki. Obudowa ma wymiary 115 x 115 x 32 mm . Waga to około 300 gram.

PicoPix PPX4835 (6)

Niestety łatwo stwierdzić, że sprzęt nie jest odporny na intensywne użytkowanie. Testowy egzemplarz delikatnie pożółkł. Widoczne są również spore pęknięcia na dolnej i górnej części obudowy.

 

 

Użytkowanie

Obsługa projektora jest bardzo intuicyjna. Sterowanie odbywa się za pomocą 4-kierunkowego panelu oraz przycisku OK i wstecz. Menu jest dostępne w języku polskim i obejmuje podstawowe ustawienia obrazu dźwięku oraz trybu jasności. Część parametrów możemy wywoływać jednym kliknięciem, a następnie regulować za pomocą suwaków.

PicoPix PPX4835 (4)

Lampa o mocy 350 lumenów ma wyświetlać obraz w rozdzielczości 720p. Wbudowany akumulator ma natomiast pozwolić na 3 godziny pracy bez dostępu do prądu. Możemy go ponadto wykorzystać w roli Power Banku dla urządzeń mobilnych. Projektor otrzymał ponadto 3 watowy głośnik.

PicoPix PPX4835 (8)

Ze względu na gabaryty, idealnym zastosowaniem dla projektora wydaje się być praca mobilna. Zapakowane w futerał urządzenie jest naprawdę poręczne. Gorzej jeśli planujemy więcej niż 3 godziny wyświetlania, ponieważ ładowarka jest dość toporna.

PicoPix PPX4835 (3)

Projektor posiada sporo opcji, pomocnych w niesprzyjających warunkach. Funkcja redukcji trapezu, pozwala na wyświetlanie prostego obrazu, nawet gdy obraz pada na ścianę pod pewnym kątem. Interesująca jest również możliwość optymalizacji obrazu pod kątem koloru ściany.

PicoPix PPX4835 (12)

Warto pamiętać, że producent dedykuje urządzenie do zastosowań biznesowych. Tutaj PicoPix sprawuje się wyśmienicie. Mocna lampa sprawia, że nawet przy dziennym świetle, wyświetlenie obrazu o przekątnej 40-50 cali nie powinno być problemem. Właściwie w tym zakresie trudno znaleźć jakikolwiek zarzut dla wyświetlanego obrazu.

PicoPix PPX4835 (9)

Oczywiście trudno sobie jednak odmówić uruchomienia filmu na 150-calowym ekranie. Niestety w tym wypadku ograniczenia, spowodowane gabarytami, stają się dość widoczne. Mimo przyzwoitej rozdzielczości 720p, obraz jest mało szczegółowy. Najbardziej dotkliwe są jednak spore przekłamania w wyświetlanych kolorach. Oczywiście sprzęt oferuje możliwości dostosowania oraz kilka filtrów. Nie udało nam się jednak znaleźć optymalnego rozwiązania.

PicoPix PPX4835 (5)

Urządzenie jak na taką miniaturkę, pracuje naprawdę głośno i potrafi trochę denerwować. Wbudowany głośnik nie zachwyca natomiast dźwiękiem, jednak skutecznie spełnia swoje zadanie. Podczas testów okazywał się zazwyczaj mocniejszy, niż te wbudowane w laptopach.

 

 

Podsumowanie

Philips PicoPix PPX4835 to bardzo udany projektor mobilny do zastosowań biznesowych. Dzięki niewielkim rozmiarom, urządzenie zapewnia wygodny transport. Pomimo gabarytów lampa jest wystarczająca do pracy nawet w trakcie dnia. Intuicyjna obsługa sprawia, że nawet debiutant ustawi wszystkie parametry w mniej niż 10 minut. Akumulator spełnia swoje zadanie oferując 3 godziny ciągłej pracy. Jeśli chcemy obejrzeć film podczas wieloosobowego wyjazdu, PicoPix z pewnością sprawdzi się lepiej niż 17-calowy laptop. Warto jednak pamiętać, że nie jest to sprzęt dedykowany kinomaniakom. Jeśli szukamy projektora do wyświetlania filmów w warunkach domowych, recenzowany projektor Philipsa na pewno nie będzie optymalnym wyborem. Wskazują na to spore przekłamania kolorów i mimo wszystko słaba szczegółowość obrazu. Drobny minus stawiamy również przy zastosowanych materiałach. Mimo, że projektor jest intensywnie użytkowany, zaskakujący jest stopień przebarwień i uszkodzeń obudowy.

PicoPix PPX4835 (13)

Philips PicoPix PPX4835 otrzymał od nas wyróżnienie w kategorii:

TA Poleca

Za udostępnienie sprzętu dziękujemy marce Philips PicoPix.