OWOW – rewolucyjne podejście do tworzenia muzyki

Podobno największe zwycięstwa rodzą się po wcześniejszych porażkach. Można byłoby przywoływać wiele znanych osobistości, które właśnie w taki sposób osiągnęły sukces. Pieter-Jan Pieters, twórca prezentowanego dzisiaj gadżetu, z pewnością wpisuje się w ten nurt. Nie został przyjęty do akademii muzycznej gdyż nie potrafił czytać nut. Musiał poradzić sobie w inny sposób.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/owow/owow-a-new-breed-of-musical-instruments/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Dzięki temu powstał projekt OWOW czyli 5 nietypowych instrumentów muzycznych, które wykorzystują w 100% technologię cyfrową. Pierwsze z nich zmienia wysokość dźwięku, w zależności od tego, jak daleko dłoń znajduje się od czujnika. Drugie zostało wyposażone w kilka przycisków. Do każdego z nich może zostać przypisany dźwięk innego instrumentu, naciskając guzik, wystarczy przekręcić dłonią by zmieniła się tonacja dźwięku.

OWOW

Trzecie urządzenie przypomina drugie, z tym, że wydaje dźwięk przy potrząsaniu. Czynność ta do złudzenia przypomina uderzanie pałeczką w bęben. Czwarte urządzenie, także posiada kilka guzików i jest wielkości karty kredytowej. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk by uzyskać dźwięk.

OWOW

Być może mało funkcjonalne, ale bardzo ciekawe jest piąte urządzenie. Zostało ono wyposażone w skaner, skanując linię narysowaną na papierze, urządzenie wyda dźwięki adekwatne do odchylenia skanowanej linii. Wszystkie instrumenty można nabyć w dwóch wersjach. Pierwsza, z aluminiową obudową, wygląda bardzo elegancko. Druga opcja to same, gołe płytki, które zachowują pełną funkcjonalność, gorszy wygląd rekompensowany jest znacznie niższą ceną.

OWOW

OWOW działają z większością popularnych aplikacji muzycznych. W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby sfinalizować projekt. Cena całego kompletu (5 urządzeń) na Kickstarter.com rozpoczyna się od 245 w przypadku zestawu bez obudowy. Fani designerskiego wyglądu, za ten sam zestaw, będą musieli zapłacić 495 .

OWOW