Osobisty trener tenisa czyli PIVOT

Jakiś czas temu opisywaliśmy wam asystenta do gry w tenisa czyli Smash Wearables. Analogiczną funkcję trenera spełnia PIVOT. Urządzenie te może nie wygląda tak stylowo jak Smash Wearables, za to jest bardzo funkcjonalne.

pivot_1
pivot_6

PIVOT, w odróżnieniu od Smash Wearables posiada własny system treningowy, stworzony przez Nick’a Bollettieri’ego. PIVOT zatem przypadnie do gustu nie tylko doświadczonym graczom, ale także tym początkującym.

pivot_3

Urządzenie te zakładamy na rękę podczas zwykłego treningu w tenisa. W trakcie sesji oraz po zakończeniu treningu PIVOT podpowie nam co robiliśmy źle, a co robiliśmy dobrze. Ponadto PIVOT ma za zadanie ograniczyć ryzyko wystąpienia kontuzji podpowiadając czego należy unikać.

pivot_5

Szczegółowe informacje o treningu wyświetlane są w specjalnej, dedykowanej aplikacji (iOS oraz Android). PIVOT dostępny jest w dwóch wersjach, Challenger oraz Grand Slam. Droższa wersja Grand Slam posiada 14 czujników, natomiast w Challenger takich czujników jest tylko 4.

pivot_4

Choć do końca kampanii na Indiegogo pozostało jeszcze 42 dni to już teraz przekroczono zakładany cel 75 000 $ (dokładnie: 76 466 $). Wersja Challenger kosztować ma 299 $, natomiast wersja Grand Slam jest wydatkiem 799 $. Wysyłka przewidziana jest na sierpień 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/OXXVp1IUIPU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

pivot_2