Odkurzacz bezprzewodowy z oferty popularnych dyskontów

Zastanawiasz się, jaki wybrać odkurzacz pionowy? Markowy, czy z sieciówki? Przeczytaj i zdecyduj.

odkurzacz bezprzewodowy

Sprzątanie mieszkania to czynność, którą każdy z nas, w zależności od potrzeb, co jakiś czas powtarza. I możemy to lubić lub nie. Jeśli właśnie zastanawiasz się, na jaki zdecydować się model, to spróbujemy Cię przekonać do bezprzewodowego odkurzacza pionowego. Dlaczego? Bo jest funkcjonalny, lekki i zajmuje niewiele miejsca.

Odkurzacz pionowy ma wiele zalet: jest lżejszy od zwykłego odkurzacza. Wyposażony jest w akumulator, więc nie ciągnie się za nami plączący kabel. Pojemnik na kurz jest mniejszy niż w tradycyjnych odkurzaczach i umiejscowiony jest na rączce sprzętu, więc po prostu widać, kiedy trzeba go opróżnić. Niektóre modele po zdemontowaniu rury ssącej stają się z urządzeń podłogowych odkurzaczem ręcznym. Należy jednak pamiętać, że zwykle te urządzenia mają mniejszą moc, więc mogą mieć problem z wydobyciem okruchów z dywanu. Po zakończeniu pracy należy pamiętać o podłączeniu do ładowania.

Prześledziliśmy ofertę sklepów Lidl, Biedronka Home, Kaufland i Carrefour. Znaleźliśmy w nich bezprzewodowe odkurzacze różnych marek, także tych znanych jak: Silvercrest, Bosch, Amica.

Odkurzacz akumulatorowy 2 w 1 SHAZ 22.2 E6 marki Silvercrest

Odkurzacz bezprzewodowy marki Silvercrest ma moc 130 W. To urządzenie wielofunkcyjne – po zdemontowaniu rury ssawnej urządzenie może służyć jako odkurzacz ręczny lub podłogowy. W odkurzaczu zastosowano technologię cyklonową, to znaczy, że zasysane do wewnątrz powietrze wiruje z ogromną prędkością, dzięki czemu oddzielają się cząstki kurzu, które osiadają w pojemniku, zaś na zewnątrz wydostaje się czyste powietrze. Dodatkowo zastosowano filtr HEPA i filtr ze stali szlachetnej.

W urządzeniu mamy możliwość ustawienia pracy w dwóch trybach – ECO i MAX, co wpływa bezpośrednio na czas pracy (25 – 45 minut). Po zakończonym sprzątaniu odkurzacz można odwiesić (dołączony uchwyt do montażu ściennego). W zestawie są: elektryczna szczotka do podłóg, szczotka do kurzu, dysza do szczelin, aluminiowa rura ssąca, zasilacz sieciowy, uchwyt do montażu ściennego wraz z materiałem montażowym.

odkurzacz bezprzewodowy Odkurzacz akumulatorowy 2 w 1 SHAZ 22.2 E6 marki Silvercrest

Specyfikacja techniczna

 • czas ładowania: 4-5 godzin
 • czas pracy akumulatora od 25 – 45 minut (w zależności od wybranego trybu)
 • pojemność pojemnika na kurz: 0,6 l
 • moc: 130 W
 • akumulator litowo-jonowy: 22,2 V, 2500 m
 • materiał: tworzywo sztuczne, aluminium
 • wymiary: ok. 36,2 x 21,2 x 11,3 cm
 • waga: ok. 1,55 kg

Cena: 429,00 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy z systemem Flexispace

W sklepie Biedronka Home mamy możliwość kupienia odkurzacza o mocy 140 W, w którym rura ssąca zgina się do 180o (system Flexispace). To rozwiązanie doskonałe, kiedy bolą nas plecy i trudno jest się ciągle pochylać. Odkurzacz wyposażony jest w system cyklonowy i filtr EPA, dzięki czemu powietrze po sprzątaniu jest pozbawione zapachów.

Elektroszczotka posiada diodę LED, która podświetla aktualnie sprzątany obszar. Po sprzątaniu można odwiesić urządzenie do uchwytu ściennego. Do zestawu dołączono: uchwyt odkurzacza, rurę, elektroszczotkę, końcówkę długą i krótką, rurę do samochodu oraz rękojeść odkurzacza.

odkurzacz bezprzewodowy Odkurzacz pionowy bezprzewodowy z systemem Flexispace

Specyfikacja techniczna

 • materiał: tworzywo sztuczne, metal
 • kolor: czarny, srebrny, morski
 • Ilość elementów: 7 (uchwyt odkurzacza, rura, elektroszczotka, końcówka długa, końcówka krótka, rura do samochodu, rękojeść odkurzacz)
 • moc: 140 W
 • gwarancja: 2 lata

Cena: 349,00 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz bezprzewodowy BCHF2 Readyy’y marki Bosch

W sklepie Kaufland od 16 lutego do 1 marca w ofercie jest odkurzacz bezprzewodowy marki Bosch. Promocja polega na tym, że można go kupić za gotówkę (400,00 zł) lub za punkty Pay Back (20 000 punktów + 200,00 zł gotówki). Jest to urządzenie typu 2 w 1. Może być wykorzystywany jako odkurzacz ręczny oraz podłogowy. Posiada akumulator litowo-jonowy, który na pełnym naładowaniu może pracować 40 minut.

odkurzacz bezprzewodowy Odkurzacz bezprzewodowy BCHF2 Readyy'y marki Bosch

Cena: 400,00 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz 2 w 1 marki Amica VM8100

W sklepie Carrefour jest w bardzo dobrej cenie odkurzacz bezprzewodowy wielofunkcyjny. Ten sprzęt łączy w sobie odkurzacz ręczny, podłogowy oraz posiada zginającą się rurę, ułatwiającą dojście do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz bezprzewodowy marki Amica ma moc 350 W. Wyposażony jest w trzy tryby pracy, dzięki którym można regulować moc ssania. Filtry (EPA/HEPA) sprawią, że powietrze po odkurzaniu będzie czyste i bezwonne.

odkurzacz bezprzewodowy Odkurzacz 2 w 1 marki Amica VM8100

Cena: 899,00 zł Cena: 499,00 zł Przejdź do sklepu

Podsumowanie

Kupując odkurzacz bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę, by był dostosowany do naszych możliwości. Jeżeli jesteśmy posiadaczami zwierząt domowych i mamy potrzebę sprzątania pozostawionej na meblach sierści, warto rozważyć zakup odkurzacza typu 2 w 1 – ręczny i podłogowy. Jeżeli natomiast mamy problemy zdrowotne i trudno nam sięgać w zakamarki albo pochylać się dobrym rozwiązaniem będzie odkurzacz ze zginającą się rurą ssącą.