NODE+ CO2 – mobilny miernik jakości powietrza

Prosty miernik jakości powietrza to urządzenie, które prawdopodobnie chciałaby posiadać niejedna osoba. Niedawno na łamach Think-About, pisaliśmy o inteligentnym systemie czujników jakości powietrza w domu o nazwie Birdi. Opisywany NODE+ CO2 to mobilny miernik poziomu dwutlenku węgla w powietrzu.

NODE+ CO2 to połączenie platformy NODE+, która zostało wprowadzone na rynek (około rok temu dzięki kampanii na Kickstarterze), oraz specjalnego czujnika dwutlenku węgla. Taki zestaw łączy się z aplikacją, zainstalowaną w telefonie z Androidem lub iOS-em za pomocą Bluetooth 4.0.

NODE

Dzięki możliwości podłączenia NODE+ CO2 do telefonu, możemy użyć go w każdy miejscu i w dowolnym momencie. Pozwala on zarejestrować poziom dwutlenku węgla w powietrzu i wysłać go do chmury NODE Blue™, gromadzącej dane na temat ilości CO2, umożliwiając tym samym zdalny dostęp do wykonanych pomiarów.

NODE

Czujnik wykorzystuje technikę pomiaru stężenia dwutlenku węgla NDIR (Non-Dispersive Infrared). Za pomocą której mierzy się absorpcję promieniowania podczerwonego w badanym powietrzu. Następnie dane są przeliczane i wysyłane do aplikacji na smartfonie poprzez platformę NODE+.

NODE

Twórcy urządzenia zbierają w tej chwili fundusze na wprowadzenie do produkcji urządzenia na portalu Kickstarter. Sam moduł CO2 można zamówić w cenie 99 dolarów. Zestaw: platforma NODE+ i moduł CO2 to koszt 199 dolarów.

NODE