Zastanawiasz się jak przygotować zdrowy i smaczny posiłek w jednym urządzeniu? My już to wiemy!

lidl

We frytkownicy beztłuszczowej można bez użycia tłuszczu przygotować niskokaloryczne i chrupiące frytki, zaś krążące wewnątrz gorące powietrze sprawi, że z zewnątrz będą chrupkie, a wewnątrz miękkie.

Czy wiesz, że w tego typu urządzeniu można także przygotować pełnowartościowy posiłek? Albo rozmrozić potrawę? W sklepie internetowym online Lidl można kupić frytkownicę w dobrej cenie, biorąc pod uwagę funkcje i parametry urządzenia. Czy jednak można mieć podobny sprzęt w niższej cenie?

Frytkownica beztłuszczowa XL SHFD 2150 A2 marki Silvercrest

Frytkownica ma moc 2150 W, więc w krótkim czasie nagrzewa się i przygotowuje potrawę. Urządzenie wyposażone jest w kosz z powłoką zapobiegającą przywieraniu (ok. 5,2 l), w którym można piec, smażyć lub grillować. Ma funkcję podtrzymywania temperatury. Na panelu dotykowym można wybrać jeden z dziesięciu programów. Istnieje możliwość regulacji temperatury od 60°C do 200°C i korzystania z timera (60 minut).

Frytkownica beztłuszczowa XL SHFD 2150 A2 marki Silvercrest

Specyfikacja techniczna

 • funkcje: cyfrowe sterowanie, 60-minutowy timer, funkcja automatycznego wyłączania
 • pojemność kosza: ok. 5,2 l / na ok. 1,4 kg frytek
 • moc: 2150 W
 • wymiary: ok. 29,4 x 32 x 40 cm
 • waga: ok. 5,3 kg

Cena: 459,00 zł Przejdź do sklepu

Frytkownica beztłuszczowa Lund 67573 Air Fryer

W sklepie Media Expert można kupić beztłuszczową frytkownicę marki Lund. Posiada ona moc 1800 W, więc szybko przyrządzimy zdrowe danie. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, w którym można smażyć, podgrzewać oraz piec, a nawet rozmrażać. Duży kosz (5,2 l) pokryty jest nieprzywierającą powłoką. Można regulować temperaturę w zakresie 80°C do 200°C oraz korzystać z zegara (30 minut). Ma wbudowany dodatkowy termostat, który utrzymuje temperaturę na wymaganym poziomie.

Frytkownica beztłuszczowa Lund 67573 Air Fryer

Specyfikacja techniczna

 • funkcje: programator czasowy, regulacja temperatury, automatyczne wyłączenie, system chroniący przed przegrzaniem
 • moc: 1800 W
 • pojemność koszyka: 5,2 l
 • waga: 5,1 kg
 • wymiary: 40 x 36 x 33 cm
 • gwarancja: 24 miesiące

Cena: 341,00 zł Przejdź do sklepu

Podobieństwa

Frytkownice posiadają kosze o pojemności 5,2 l, więc przygotujemy potrawę dla 5 – 6 osób. Można je myć w zmywarce. Oba urządzenia maja funkcję podtrzymania temperatury. Frytkownice mają nowoczesny designerski wygląd i podobne gabaryty.

Różnice

Frytkownica marki Lund ma funkcję rozmrażania. Posiada dwa wkłady do smażenia, dzięki czemu można albo przygotować jednorazowo dużą porcję jednej potrawy lub dwie, które nie będą się mieszać ze sobą. Sterowanie odbywa się przy pomocy pokręteł.

Frytkownica marki Silvercrest ma większą moc (2150 W). Sterowanie odbywa się przez panel dotykowy. Można ustawić zegar na czas do 60 minut oraz regulować temperaturę od 60°C do 200°C.

Wnioski

Frytkownica beztłuszczowa marki Lund jest sporo tańsza od urządzenia z Lidla i posiada funkcję rozmrażania. Urządzenia różnią się mocą, ale nie wpływa to znacząco, ani na smak, ani czas przygotowywanej potrawy.