Myślisz, że trafiłeś na super promocję? Udowodnimy Ci, że można mieć podobne urządzenie w lepszej cenie!

ekspres do kawy
Krups Intuition Experience +

Czasem działamy pod wpływem emocji. Widzimy promocję i myślimy, że nic tej oferty nie może przebić. Otóż nic bardziej mylnego. Warto jest być dobrze zorientowanym, by nie dać się nabić w butelkę.

Ekspres do kawy coraz częściej pojawia się w naszych domach. Już od samego rana lubimy delektować się unoszącym w mieszkaniu zapachem świeżo mielonych ziaren. Poniżej prezentujemy dwa automatyczne ekspresy do kawy. Jeśli chcesz zobaczyć porównanie ekspresu marki Bosch TIS30129RW do ekspresu 2200 EP2220/10 marki Philips to zapraszamy do lektury tego tekstu.

Automatyczny ekspres do kawy TIS30129RW, 1300 W, ze spieniaczem mleka marki Bosch

Obecnie w sklepie online Lidl ekspres do kawy jest przeceniony z 2242,36 zł na 1999,00 zł. Ale już od 18 lutego będzie można go kupić za 1499,00 zł. Więcej o wielkiej wyprzedaży w Lidlu pisaliśmy tutaj.

Ekspres do kawy marki Bosch ma moc 1300 W i pompę pracującą pod ciśnieniem 15 bar. Wyposażony jest w ceramiczny młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren. Jeśli chcesz się napić kawy mlecznej wystarczy wlać mleko do kubka, po czym na panelu dotykowym wybrać odpowiedni przycisk (funkcje MilkMagic Pro i OneTouch). System SensoFlow gwarantuje idealną temperaturę parzenia. Istnieje możliwość regulacji wysokości wylewki, dzięki czemu napijemy się kawy zarówno w filiżance jak i wysokim kubku (13 cm wysokosci).

Ekspres posiada automatyczny program czyszczenia i odkamieniania (Calc’nClean) oraz funkcję płukania po każdym użyciu ekspresu.

Ekspres do kawy Automatyczny ekspres do kawy TIS30129RW, 1300 W, ze spieniaczem mleka marki Bosch

Specyfikacja techniczna

 • moc: 1300 W
 • ciśnienie: 15 barów
 • pojemnik na ziarna: 250 g
 • pojemnik na wodę: 1,4 l
 • dł. przewodu zasilającego: 100 cm
 • wymiary: ok. 37,8 x 24,7 x 42 cm
 • waga: ok. 7 kg

Cena: 1999,00 zł Cena: 1499,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres CEG3194B marki Beko

Ten automatyczny ekspres do kawy marki Beko możemy kupić w sklepie RTV Euro AGD już za 1309 zł.

Urządzenie ma moc 1350 W i pracuje wytwarzając ciśnienie 19 barów. Tak duże ciśnienie przepływające przez zmielone ziarna wydobywa więcej smaku i aromatu. Wyposażony jest w stalowy żarnowy młynek, w którym można regulować stopień zmielenia ziaren, aby dostosować moc napoju do własnych preferencji. W tym celu można także regulować ilość wody w kawie. Istnieje możliwość regulowania wysokości wylewki (14 cm). Sterowanie odbywa się przez panel dotykowy, na którym można wybrać za jednym dotknięciem ulubiony napój (One Touch Cappuccino).

W ekspres wbudowany jest automatyczny program czyszczenia i odkamieniania. Sygnalizuje także o konieczności odkamieniania. Przy kazdym uruchomieniu urządzenia następuje płukanie układu wewnętrznego. Zostaniemy także poinformowani jeśli w zbiorniku będzie zbyt mało ziaren lub wody.

Ekspres do kawy Ekspres CEG3194B marki Beko

Specyfikacja techniczna

 • ciśnienie: 19 barów
 • moc: 1350 W
 • pojemnik na wodę: 1,5 l
 • pojemnik na ziarna: 150 g
 • wymiary: 18 x 32 x 41 cm
 • waga z opakowaniem: 10 kg
 • gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1309,00 zł Przejdź do sklepu

Podobieństwa

Oba ekspresy posiadają młynki z możliwością regulacji zmielenia ziaren – im bardziej zmielone tym mocniejszy napar otrzymamy. Istnieje także możliwość regulowania wysokości wylewki, dzięki czemu można napić się kawy z dużego kubka. Ekspresami steruje się wybierając odpowiedni przycisk na panelu dotykowym. Urządzenia te posiadają wbudowane systemy czyszczenia i odkamieniania, oraz płukania układu wewnętrznego po każdym użyciu.

Różnice

Ekspres marki Beko ma większą moc i uzyskuje większe ciśnienie, dzięki czemu z kawy wydobywana jest cała moc i głębia smaku. Ekspres ten jest jest tańszy o 190 zł od swojego konkurenta marki Bosch.

Wnioski

Oba ekspresy mają bardzo podobne wyposażenie, ale na korzyść urządzenia marki Beko przemawia większa moc i ciśnienie jakim dysponuje. Jest także tańszy, więc po co przepłacać?