Musio – robot rozwijający się wraz z właścicielem

Musio to pierwszy na świecie robot, obdarzony sztuczną inteligencją, który został zaprojektowany do tego aby rozwijać się wraz z właścicielem. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu może być wykorzystany jako narzędzie edukacyjne dla dzieci.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/7DN0mqDRHtw” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Gadżet został naszprycowany najnowszymi zdobyczami techniki. Dzięki temu robot może pokazywać emocje, komunikować się z otaczającymi go urządzeniami, czy uczynić inteligentny dom jeszcze bardziej smart. Musio potrafi mówić oraz pracować w roli asystenta, który przypomni o ważnych terminach w kalendarzu czy opowie niezbyt wyszukane żarty.

Musio

Robot wykorzystuje system Android i sprzedawany jest z dodatkowym urządzeniem, które służy m.in. do symbolicznego karmienia Musio. W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby móc rozpocząć seryjną produkcję urządzenia. Potencjalny nabywca, może wybrać jeden z trzech wariantów gadżetu – Simple, Smart i Genius, które będą różniły się takimi parametrami jak pamięć podręczna czy szybkość reakcji na polecenia. Cena urządzenia w przedsprzedaży, na portalu Kickstarter.com, rozpoczyna się od 99$ w najprostszej wersji, a kończy na 539$ w przypadku tej najbardziej zaawansowanej.

Musio