W słynnym Narodowym Muzeum w Waszyngtonie znajduje się niezwykły scyzoryk, który zawstydza wszystkie szwajcarskie noże razem wzięte. Multiblade Folding Knife  wyposażony jest w aż 100 ostrzy, wliczając w to różne typy nożyczek, dwa sztylety, obcinak do tytoniu, korkociąg czy nawet parę odmian pił ręcznych. Nie zabrakło także noża stylizowanego na pięciostrzałowy rewolwer z kalibrem 0.22.

tool_1

Jedynym minusem jest brak otwieracza do butelek. Jednak jest to zrozumiałe, gdyż scyzoryk ten powstał w roku około 1880. Tymczasem „kapsle” w butelkach pojawiły się dopiero po 1892 roku. Ciekawa jest też sama geneza powstania MFK. Nóż ten został wykonany w Solingen (Niemcy), na życzenie zakładu J. S. Holler & Co. mieszącego się własnie w Nowym Jorku. Scyzoryk ten prawdopodobnie był atrakcją sklepową, gdyż wspomniany wcześniej sklep zajmował się sprzedażą sztućców .

Multiblade Folding Knife w całości wykonany z jest z metalu. Całkowite wymiary to 8,89 cm x 8,89 cm x 23,49 cm . Zdjęcia w większej rozdzielczości dostępne są tutaj.

tool_2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *