Lidlomix zdobywa popularność od dekady, kusząco niska cena przy tak wielofunkcyjnym zastosowaniu brzmi jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Niestety wygląda na to, że Monsieur Cuisine Connect znika z oferty Lidla, pytanie – czy na zawsze?

W tym roku świętujemy 10 urodziny Lidlomixa, o czym przeczytasz więcej w publikacji: Historia Lidlomixa. Zdmuchnij 10 świeczek i sprawdź, jak zmieniał się Monsieur Cuisine. Roboty kuchenne aspirują do Thermomixa od firmy Vorwerk, a pierwsze dostępne modele niemal natychmiastowo wyprzedawały się ze sklepów stacjonarnych. Obecnie, zakup jest możliwy wyłącznie online, jednak od kilku tygodni i w tym zakresie nieco się zmieniło.

Monsieur Cuisine Connect

Pierwsze urządzenia pojawiły się na rynku na przełomie 2018 i 2019 roku, wywołując nie lada zainteresowanie. Nie ukrywajmy, było to dość rewolucyjne rozwiązanie w odniesieniu do poprzednika (edition Plus).

Aż 10 programów automatycznych, czytelny, 7-calowy wyświetlacz i duża misa – to zaledwie kilka z wielu zalet Monsieur Cuisine Connect. Mimo wprowadzenia nowszej wersji Smart, przez kilka lat robot kuchenny był dostępny w regularnej ofercie. Niestety wygląda na to, że wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Lidlomix kilka tygodni temu zniknął z oferty sklepu internetowego i zdaje się, że nie zamierza powracać. Początkowo myślałam, że jest to związane z nadchodzącą promocją (o cyklicznych rabatach przeczytasz pod tym linkiem), jednak najpewniej się myliłam. Zwłaszcza, że dwie ostatnie akcje dotyczyły modelu Smart, co kłóci się z dotychczasową strategią Lidla.

Czy Monsieur Cuisine Connect zostanie wprowadzony do oferty ponownie? Niestety na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, jednak obawiam się, że nie. Zazwyczaj gdy roboty kuchenne były chwilowo wyprzedane, nadal były widoczne na stronie z odpowiednim dopiskiem o dostępności. Na ten moment, nie można wyszukać modelu. Po wprowadzeniu nazwy, wyświetlają się wyłącznie nowe wersje. Jedyne, co możemy sprawdzić to parametry techniczne oraz informacje od producenta.

Monsieur Cuisine Connect, gdzie kupić?

Na tę chwilę, dostępny jest wyłącznie model Smart w dwóch wersjach kolorystycznych w regularnej cenie 2499 zł. Podczas wielu minionych promocji, mogliśmy kupić go za 1899 zł, tak więc oszczędność sięgała aż 700 zł (dokładny harmonogram znajdziesz pod tym linkiem). Co począć, jeśli zależy nam na Monsieur Cuisine Connect?

O ile nie chcemy czekać na ewentualny powrót do oferty, pozostaje zakup robota kuchennego z drugiej ręki. W popularnych serwisach sprzedażowych znajdziemy zarówno nowe urządzenia, jak i używane. Rynek wtórny ma jedną zaletę, a mowa tu o kosztach. Te, są znacznie niższe – średnia cena Lidlomixa w bardzo dobrym stanie waha się od 900 do 1300 zł. Oczywiście, trafimy na tańsze egzemplarze jednak może być to związane z pewnymi uszkodzeniami, wyraźnymi śladami użytkowania lub brakiem części. Jeśli rozważasz zakup używanego modelu, rekomenduję wybranie się po niego osobiście. Wówczas będzie okazja, aby sprawdzić zarówno jego stan, jak i prawidłowe działanie. Na odległość, pozostaje zaufać sprzedawcy, co osobiście wydaje mi się ryzykowne.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na konkretny model, warto pod uwagę wziąć alternatywy dla Lidlomixa. Poświęciłam im całą publikację i wierz mi, jest w czym wybierać: Alternatywa dla Thermomix na wyciągnięcie ręki? 7 tańszych modeli, które warto rozważyć

Fot. Magda Pilarczyk

Monsieur Cuisine Connect & Smart – nadchodzi nowy reprezentant?

Jeśli moje obawy dotyczące dostępności byłyby słuszne, mogłyby wskazywać również na nadejście nowego modelu z rodziny Monsieur Cuisine. Przypomnę, że w 2023 roku pojawiła się nowa wersja Lidlomixa, jednak była to wyłącznie nowa kolorystyka modelu Smart (Black Edition). Sympatycy nie byli zadowoleni, albowiem większość czekała na większy zasób funkcji oraz możliwości. Tymczasem, otrzymaliśmy identyczne urządzenie, które nie różni się niczym względem parametrów technicznych. Pytanie, czy w końcu doczekamy się nowego reprezentanta, a jeśli tak – jaka będzie jego cena? Wszystko to zdaje się być owiane tajemnicą, tak więc pozostają nam wyłącznie domysły. Domniemam, że będzie wyższa, niż w przypadku Monsieur Cuisine Smart.

Dodam, że w żadnym kraju europejskim nie wprowadzono na rynek nowego urządzenia (czerpiąc z doświadczenia, w pierwszej kolejności trafiłyby do niemieckich sklepów). Kierując się strategią poprzednich lat, o ewentualnej premierze dowiemy się na krótko przed wprowadzeniem modelu do sprzedaży.

Może zainteresować Cię również: Cena Monsieur Cuisine 2024. Zapłacimy więcej za Lidlomix?

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.