środa, 19 czerwca

Lidl w swojej ofercie promował dotychczas aż dwa modele robotów kuchennych, które dla wielu stanowią swoistą alternatywę dla Thermomixa. Do zakupu przekonuje nas również cykliczna promocja na Monsieur Cuisine, która przybrała formę tradycji. Pytanie, który model będzie tańszy tym razem? Sprawa zdaje się nie być tak oczywista, jak wcześniej.

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl regularnie zapewniają nam dawkę akcji promocyjnych na rozmaite urządzenia kuchenne, sprzęty domowego użytku oraz elektronarzędzia. Nie da się jednak ukryć, że największą popularnością cieszą się te promocje, które wprowadzają rabat na roboty wielofunkcyjne marki Monsieur Cuisine.

Promocja na Monsieur Cuisine

Dla przypomnienia, ostatnia promocja na Monsieur Cuisine Smart wyniosła aż 700 zł. Zakupu mogliśmy dokonać zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online (więcej przeczytasz pod tym linkiem). Urządzenie aktualnie powróciło do sklepów w cenie regularnej – dostępne są dwie wersje kolorystyczne.

Promocja na Monsieur Cuisine pojawia się stosunkowo często, a śledząc minione akcje można znaleźć tu pewną schematyczność. Poniżej znajdziesz szczegółową listę z moimi zapiskami.

Oto lista promocji na Monsieur Cuisine z ostatnich miesięcy:

 • Styczeń (od 17.01.2023 r.) – promocja na model Connect (bon rabatowy o wartości 200 zł na zakupy przy zakupie robota)
 • Marzec (od 16.03.2023 r.) – promocja na Smart (rabat 300 zł)
 • Kwiecień (od 03.04.2023 r.) – promocja na Connect (rabat 100 zł)
 • Maj (31.05.2023 r.) – promocja na Connect (rabat 400 zł)
 • Czerwiec (od 12.06.2023 r.) – promocja na Smart (rabat 500 zł)
 • Czerwiec (od 26.06.2023 r.) – promocja na Smart (rabat 300 zł)
 • Lipiec (od 31.07.2023 r.) – promocja na Smart (rabat 300 zł)
 • Lipiec (od 31.07.2023 ) – promocja na Connect (rabat 110 zł)
 • Wrzesień (od 11.09.2023) – promocja na Smart (rabat 500 zł)
 • Wrzesień (od 25.09.2023) – promocja na Connect (rabat 500 zł)
 • Listopad (od 29.11.2023) – promocja na Smart (rabat 700 zł)
 • Grudzień (od 28.12.2023) – promocja na Connect (rabat 500 zł)
 • Luty (od 12.02.2024) – promocja na Connect (rabat 500 zł)
 • Marzec (od 11.03.2024) – promocja na Monsieur (rabat 700 zł)

Z powyższej rozpiski można wysnuć kilka wniosków. Po pierwsze, przedstawiciele sieci sklepów Lidl zazwyczaj regularnie ogłaszają promocję na roboty Monsieur Cuisine. Co więcej, rabaty są wprowadzane naprzemiennie na model Smart i Connect. W ostatnich miesiącach zauważyłam istotną tendencję do większych rabatów, niż w 2023 roku.

Kiedy najbliższa promocja na Monsieur Cuisine?

Zgodnie z powyższą rozpiską, można byłoby zakładać, że kolejna promocja na Monsieur Cuisine będzie dotyczyła wersji Connect. Niestety, na ten moment obstawianie tego scenariusza jest wątpliwe. Kilka tygodni temu zniknął z oferty, a ja – mam coraz większe obawy czy do w ogóle do niej powróci. Temat poruszyłam w publikacji: Monsieur Cuisine Connect wycofany z oferty Lidla?

Przejdź do sklepu

Jeśli celujesz w starszy model Lidlomixa, zakup przy okresowych promocjach na wersję Smart jest zupełnie nieopłacalny. Sprawy miały się inaczej, gdy to właśnie Connect stawał się gwiazdą wyprzedaży. Rabat w wysokości 500 zł czynił go relatywnie budżetowym urządzeniem, jednak nic nie wskazuje na to, aby sytuacja się powtórzyła. Jedyne, co można na tę chwilę wziąć pod uwagę to zakup na rynku wtórnym, choć i to może rodzić pewnie komplikacje. Co ciekawe, ceny robotów kuchennych wcale nie spadają tak, jak w przypadku większości sprzętów będących kilka lat na rynku. Pozostaje więc decyzja, czy nie korzystniej zaczekać na nowy model Monsieur Cuisine, lub polować na obniżkę dotyczącą Smart.

Nadmienię, że między modelami istnieją spore różnice. Nowszy model posiada udogodnienia takie jak m.in, większy ekran, schowek oraz możliwość sterowania głosowego. Czy są one na tyle znaczące, aby warto było zainwestować w droższą wersję? I tak, i nie. Wszystko albowiem zależy od naszych oczekiwań wobec robota kuchennego. Wiele użytkowników starszej wersji w dalszym ciągu zachwala jej funkcjonalność. Wahając się nad konkretnym sprzętem, pomocną może okazać się publikacja: Monsieur Cuisine Smart czy Connect? Który model wybrać dla siebie? Jeśli marzysz o kuchennym pomocniku, jednak cena Lidlomixa w dalszym ciągu przekracza twój budżet, nic straconego. Opracowałam zestawienie alternatyw dla Lidlomixa, najtańszy sprzęt kosztuje zaledwie 1050 zł.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.