środa, 19 czerwca

Marka Bosch wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie, które swoim talentem przyćmić ma dotychczasowe podobne kulinarne objawienia. Robot kuchenny Bosch z Serie 6. ma wbudowaną wagę, timer, sprawne mieszadło, a do tego blender kielichowy!

Robot kuchenny marki Bosch?

Tak — i to nie pierwszy. W świecie AGD istnieją bowiem inne niż Thermomix urządzenia, a ich funkcjonalność potrafi naprawdę zaskoczyć. O produktach, które dla kuchni proponowała dotychczas marka Bosch, mogłeś przeczytać w między innymi w naszym rankingu robotów planetarnych. Nas jednak dziś interesuje ten najmłodszy reprezentant rodziny znanego producenta.

Bosch MUMS6ZS17 Serie 6., bo właśnie o nim dziś będziemy mówić, to kolejny robot kuchenny, który dzięki różnym ulepszeniom osiągnął kolejny poziom kuchennego wtajemniczenia. Ma być nie tylko skuteczny i precyzyjny, ale też zmyślny i praktyczny. Czy trzeba mu czegoś więcej? Za chwilę się przekonamy.

Robot kuchenny Bosch MUMS6ZS17 Serie 6. – co o nim wiemy

Komfortowo, precyzyjnie i ze sporą dozą inteligencji — tak można by podsumować nowość marki Bosch. Robot kuchenny Bosch MUMS6ZS17 Serie 6. staje przed innymi, podobnymi sobie urządzeniami z podniesionym mieszadłem. Podniesionym, bo sprytnie obmyślonym. Jakie tajemnice skrywa?

Mówiąc o robocie kuchennym tej klasy, należałoby spodziewać się odbierających mowę wyników. Jak to wygląda w przypadku robota Serie 6. od marki Bosch? Patrząc na zamknięte w nim funkcje i technologie, można liczyć na wiele.

Rezultat jak się patrzy

Sam producent, opisując swój nowy produkt, wskazuje na jego wysoką skuteczność. Za najlepszymi rezultatami pracy mieszadeł stoją bowiem automatyczne programy, których przebieg nadzorują specjalne, inteligentne sensory. Jak bardzo inteligentne?

Otóż czujniki są na tyle sprytne, że niczym doświadczona gospodyni domowa są w stanie ocenić, kiedy wyrabiana masa przyjmuje idealna postać i zarządzić zatrzymanie urządzenia w odpowiednim momencie. Co z tego mamy my, jako użytkownicy? Nie musimy kontrolować czasu mieszania ani własnoręcznie testować stopnia gotowości naszego ciasta.

Nowość od Bosch może też być rozwiązaniem problemu, z którym mierzą się liczni entuzjaści wypieków, a jest nim tajemnica idealnie wyrośniętego drożdżowego ciasta. Bóg jeden wie jak nasze babcie sobie z tym radziły. My na szczęście już wiedzieć nie musimy, bo robot kuchenny MUMS6ZS17 zadba o cały proces zagniatania i rośnięcia ciasta automatycznie, bez zbędnych pytań i wątpliwości.

Robot kuchenny Bosch z mieszadłem na orbicie

Co może zdumiewać, a powinno właściwie cieszyć znającego się na technologiach mieszania domowego cukiernika, to planetarny sposób poruszania się mieszadeł robota w trzech kierunkach jednocześnie! Takie działanie to nie żadne udziwnienie, tylko próba, i jak można z popularności robotów planetarnych wywnioskować całkiem skuteczna, odwzorowania ruchów, które w tradycyjnej metodzie pieczenia wykonują nasze ręce. Czy może być lepsza gwarancja dokładnego połączenia wszystkich składników?

On pracuje, ja się delektuję

Jako nowoczesne urządzenie robot kuchenny Bosch powinien gwarantować nie tylko doskonałe rezultaty swojej pracy, ale też odpowiedni poziom zrelaksowania samego użytkownika. A o tym, że model MUMS6ZS17 chce jak najwięcej komfortu nam zapewnić, świadczy całkiem sporo. Co mianowicie?

O inteligentnych czujnikach i dołączonym do nich w zestawie szóstym zmyśle naszych babek już wspominałam, więc nie będziemy się nad tym ponownie rozwodzić. Nie jest to bowiem jedyny sposób na zdjęcie z barków piekarza odpowiedzialności. Taki efekt producent uzyskał, korzystając z dodatkowych możliwości:

 • zintegrowana waga — podaje wartości w gramach (g), mililitrach (ml), uncjach (oz) oraz w funtach (lbs), a pomiary mogą być przeprowadzane w misie, akcesoriach (blender) lub na górnej części obudowy urządzenia
 • zintegrowany timmer switch off — odpowiada za automatyczne wyłączenie urządzenia po upływie wskazanego przez użytkownika czasu, co umożliwia dopasowanie pracy robota do indywidualnych upodobań i dobrze już sprawdzonych babcinych przepisów
 • indywidualne ustawienia prędkości — połączenie precyzji z siedmiostopniową skalą szybkości mieszania, zawartej w przedziale od delikatnych obrotów do maksymalnej mocy trybu PULSE
 • EasyArmLift — podnoszone ramię urządzenia za pomocą jednego przycisku pozwala na szybką i łatwą wymianę mieszadeł

O czym warto z pewnością wspomnieć, a co zdecydowanie ułatwia korzystanie z urządzenia, to inteligentne zatrzymywanie się mieszadła w tylnej części misy. Dzięki takiemu zachowaniu kolejne składniki z listy dodamy bez najmniejszych przeszkód. Na uwagę zasługuje również 2,5-calowy wyświetlacz dotykowy, który pozwala na wygodne sterowanie kolejnymi procesami.

Robot kuchenny Bosch potrafi nie tylko zamieszać

Jeśli dotarłeś aż do tego momentu, to bardzo możliwe, że robot kuchenny Bosch przemawia do twoich kulinarnych instynktów. Jednak nie wiesz jeszcze wszystkiego, co o urządzeniu Serie 6. wiedzieć powinieneś. Jego talenty nie ograniczają się jedynie do mieszania składników, zagniatania ciasta czy bicia piany. O tym, co potrafi, mówią doskonale składające się na niego wszelkie elementy większe i drobne akcesoria

 • misa ze szczotkowanej stali o pojemności 5,5 l jest wyposażona w wygodne uchwyty, co pozwala na bezpieczne przygotowanie dużych ilości ciasta w jednym cyklu (ciasto lekkie do 3,5 kg, ciasto ciężkie do 2,5 kg)
 • specjalna pokrywa ochronna na misę, zapobiegająca rozchlapywaniu wyrabianej masy, wyposażona w otwór umożliwiający dokładanie kolejnych składników
 • stabilne mieszadło do ubijania idealnie dopasowane do kształtu misy
 • stabilne elastyczne mieszadło FLEXI z silikonową krawędzią pozwala na równomierną homogenizację wszystkich składników bez niebezpieczeństwa ich przywierania do powierzchni misy
 • hak do zagniatania ze stali nierdzewnej odpowiada za idealne wygniatanie ciasta
 • szklany blender kielichowy Thermosafe o pojemności 2,3 l, w którym przygotujemy zarówno gorące zupy, jak i zimne koktajle
 • stabilna praca dzięki stabilnej pozycji, którą zapewnia sama konstrukcja urządzenia i wzbogacona o gumowe nóżki antypoślizgowe podstawa
 • za nieprzerwaną pracę robota odpowiada silnik o mocy 1600 W, wykorzystujący specjalnie opracowaną technologię chłodzenia powietrzem, co zapewniać ma nie tylko sprawne, ale też ciche działanie
 • schowek na przewód zasilający w obudowie to sposób na estetyczny wygląd kuchni po zakończone pracy
 • aplikacja Home Connect i jej bogata baza przepisów ma dostarczać inspiracji na kolejne posiłki
 • dodatkowe akcesoria, dostępne w sprzedaży oddzielnie, umożliwiają szersze zastosowanie robota, a ich podłączanie do urządzenia ułatwiają kolorowe oznaczenia

Robot kuchenny Bosch MUMS6ZS17 z wagą, timerem, blenderem kielichowym znajdziesz teraz w ofercie sieci sklepów Media Expert.

Robot na swojej robocie znać się powinien

O urządzeniach takich jak robot kuchenny informacji w sieci można znaleźć wiele. Ile modeli, tyle możliwości, a ile możliwości, tyle też opinii. Choć nieprzerwanie największą renomą wśród kuchennych pomocników cieszy się osławiony Thermomix, to gdy rozmyślam nad jego nadludzkimi (ze względów oczywistych) możliwościami, w głowie pojawia mi się jedno pytania — czy rzeczywiście jest on idealny na każdą okazję?

Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Czy więc nie lepiej pozostawić gotowanie tym urządzeniom, co się na obróbce termicznej znają, a mieszanie tym, które naprawdę potrafią zamieszać? Jeśli o mnie chodzi, to jestem raczej tradycjonalistą i lubię, jak każde urządzenie ma swoją określoną rolę. W końcu mama mówiła — nie można być dobrym we wszystkim.

Jeśli interesują cię podobne urządzenia kuchenne pozwalające na wygodne przyrządzanie kolejnych pozycji z domowego menu, może zapoznać się z recenzją Angeliki, która testowała blender próżniowy marki Sencor.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.