poniedziałek, 20 maja

Mist to rewolucyjny system zraszający, nieustannie łączący się z kompletem czujników pogodowych, rozmieszczonych w naszym najbliższym otoczeniu. Nie musimy więcej martwić się o żywotność roślin – nasze podwórko będzie o siebie dbać automatycznie. Zainstalowane sensory integrują się bezprzewodowo dzięki komunikacji WiFi. Pozwalają na dostarczanie informacji o poziomie wilgotności gleby, intensywności nasłonecznienia oraz o temperaturze w ziemi jak i nad jej powierzchnią. Problem zasilania został rozwiązany poprzez możliwość powtórnego ładowania energią solarną.

Główny kontroler Mist analizuje dane na podstawie preferencji użytkownika oraz informacji o aktualnej pogodzie. Działania te mają na celu określenie optymalnego czasu oraz miejsca nawadniania. Detektory deszczowe pozwalają na zaoszczędzenie znacznej ilości wody i wykorzystanie naturalnej irygacji (według producenta Mist zużywa do 50% mniej wody). Mimo automatyzacji podzespołów, w każdym momencie mamy możliwość uruchomienia konkretnego spryskiwacza przez urządzenie mobilne.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/FDC1XsKuG9A?rel=0&amp;showinfo=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Na portalu Indiegogo trwa kampania crowdfundingowa, która ma ułatwić produkcję na szerszą skalę. W cenie 299 dolarów klienci otrzymają kontroler Mist oraz 5 czujników zraszających.