Miot to niezwykle designerski gadżet, który swoim wyglądem może przypominać stare, dworcowe tablice, zmieniające wyświetlaną treść poprzez fizyczną zmianę zakładek z określoną treścią. Urządzenie ma służyć do pokazywania ważnych dla użytkownika informacji, zaciągniętych z sieci, w czasie rzeczywistym.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/miottech/miot-the-first-analogue-and-hackable-internet-metr/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Mowa głównie o takich wskaźnikach jak popularność na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, Youtube). Miot, oprócz systemowi wyświetlania nawiązującemu do lat 80′, swój designerski wygląd zawdzięcza także solidnej, drewnianej obudowie. Nie ma tu mowy o żadnych plastikowych elementach.

Miot

Gadżet kierowany jest raczej do przedsiębiorców, którzy umieszczając licznik w biurze czy lokalu, na bieżąco informują o liczbie internetowych fanów. Nie ma jednak przeszkód aby przyozdabiał on domową półkę. Funkcjonalność urządzenia jest nieco większa. Ma być ono w stanie m.in pokazywać czas, odliczać go czy wskazać temperaturę na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu Open Source, system będzie mógł być stale rozwijany.

Miot

Cena urządzenia, w przedsprzedaży na Kickstarter.com rozpoczyna się od 269€ , regularna cena będzie wyższa o kolejne 30€.

Miot

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *