poniedziałek, 20 maja

Czy chcemy, czy nie moda na Selfie jest wszechobecna. Na stronie behance.net pojawił się nawet ciekawy projekt urządzenia o nazwie Selfie Mirror. Lustro te wyposażone w aparat fotograficzny potrafi wykonywać zdjęcia selfie niczym profesjonalista.


Gdyby tego było mało Selfie Mirror posiada parę głośników o łącznej mocy 15 W (8 omów, 150 Hz – 20 000 Hz). Wymieniona wcześniej kamera umożliwia wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 16 Mpix oraz nagrywanie filmów w Full HD z 60 klatkami na sekundę.

Ciekawym dodatkiem jest dotykowy ekran IPS za pomocą, którego możemy sterować lustrem. Jako ciekawostkę podamy, że lustro te wyposażone jest w 16 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę SD oraz 4 rdzeniowy procesor MTK6582.

Na wspomnianym, 10 calowym ekranie możemy nie tylko sprawdzić pogodę, ale także odczytać wiadomości na Twitterze lub Facebooku, lub też sprawdzić mapę. Niestety (lub stety) projekt Jeabyun Yeo z Korei Południowej istnieje tylko w formie wirtualnej. Nie wiadomo kiedy lub czy Selfie Mirror trafi do produkcji seryjnej.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/uZzNbhaLHiQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]