Każdy rodzic, który przetrwał okres niemowlęcy i wczesnego dzieciństwa własnego dziecka wie, jak bardzo trudny to czas. Budzenie się w nocy i częsty płacz staje się normą. Mimo ogromnej miłości dla nowego członka rodziny, bardzo często życie staje się wtedy bardzo męczące. Czy da się coś z tym zrobić? Oczywiście, że tak pomocą dłoń, jak przy każdym poważnym problemie, podają amerykańscy inżynierowie i naukowcy.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/oZ7Oc0hjxZ4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Lully to gadżet, który, według autorów, ma zlikwidować nocne koszmary, a co za tym idzie przyczynić się zarówno do wzrostu komfortu zarówno dziecka jak i rodziców. Mowa o niewielkim wibracyjnym gadżecie zsynchronizowanym ze smartfonem, który należy schować pod materacem łóżka.

Można zastanawiać się, w jaki sposób taka wibracyjna zabawka może pomóc. Twórcy projektu, popierając swoją wiedzę badaniami, są pewni, że aktywowanie wibracji w nocy pozwoli na delikatne wybudzenie dziecka z bardzo głębokiego snu, który w gruncie rzeczy nie zawsze jest najbardziej pożądanym. Można to zauważyć wtedy gdy po 10h snu wstaje się mniej wyspanym niż po 7h.

Mocno głęboki sen, jak twierdzą autorzy projektu, koreluje z koszmarami nocnymi, wyeliminowanie tej fazy sny wyeliminuje także zmory senne, a co za tym idzie także płacz o 4 nad ranem.

Lully łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 4.o. W gestii rodziców pozostaje włączenie wibracji, badania autorów pokazują, że najbardziej optymalnym momentem jest godzina tuż przed 23. Zależeć jednak to będzie zapewne od cyklu dnia dziecka. Po włączeniu, gadżet wibruje przez 3 minuty, a później automatycznie się wyłącza. Taki czas wystarczy aby uzyskać pożądany efekt.

Cena gadżetu wynosi 169$. Sam gadżet został przyozdobiony rysunkiem sympatycznej maskotki, dzięki której dziecku będzie łatwiej przyzwyczaić się do Lully.