Lucy – lampa słoneczna, doświetlająca pomieszczenia

Lucy to inteligentne lustro, którego zadaniem jest doświetlanie pomieszczenia, przez cały dzień, wykorzystując do tego światło słoneczne. Naturalne światło charakteryzuje się wieloma prozdrowotnymi cechami. Oprócz poprawy snu czy nastroju, ekspozycja na jego działanie może polepszyć także trawienie czy efektywność pracy. Od teraz, ma to być dostępne bez wychodzenia z domu.

Lucy

Robot został wyposażony w lustro i szereg czujników, które wykrywają kąt padania światła słonecznego. Jeżeli tylko pozycja słońca zmieni się, automatycznie zmieni się także pozycja lustra, tak by światło, po odbiciu od niego, wpadało cały czas do pokoju i doświetlało pomieszczenie.

Lucy

Lucy może być używana zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Wszystko zależy od rozmieszczenia pokoi, oraz tego, który ma zostać doświetlony. Warto zauważyć, że gadżet jest w pełni ekologiczny i samowystarczalny. Mechanizm, który obraca kulę, także jest zasilany światłem słonecznym.

Lucy

Wbrew pozorom, Lucy jest w stanie zapewnić oświetlenie na bardzo wysokim poziomie. Średni pokój potrzebuje światła rzędu 5 000 lumenów, prezentowany gadżet zaś, zapewnia ich aż 7 000. Cena gadżetu w przedsprzedaży wynosi 150$.