Jeśli jesteście entuzjastami wina to dobrze wiecie jak ważny jest aspekt temperatury, w której przechowujemy nasz trunek. Ale jak o taką temperaturę zadbać? Poznajcie rozwiązanie tego problemu czyli Smart Wine Cabinet. Ta przypominające beczułkę po winie lodówka pozwoli na równoczesne przechowanie ośmiu butelek z winem.


Dla większości win jest odpowiednią temperaturą jest 13 stopni Celsjusza. Ale przykładowo Bordeaux czy Shiraz należy przechowywać w temperaturze o pięć stopni wyższej. Urządzenie i z tym problemem sobie poradzi. Dzięki funkcji smart (dedykowana aplikacja) wybieramy rodzaj wina, który zamierzamy schłodzić.

Resztą, czyli doborem odpowiedniej temperatury zajmie się Smart Wine Cabinet. Wspomniana wcześniej aplikacja dostępna jest na system Android (wersja 4.2 i wyższa) oraz iOS (7.0). Fajnym patentem jest możliwość monitorowania oraz sterowania tą lodówką z poza domu (wbudowany moduł WiFi 802.11 n).

Niestety projekt ten ma małe szanse powodzenia. Na trzynaście dni przed końcem łączna suma wpłat przekroczyła nieco 6 000 $. Zakładany próg do ukończenia Smart Wine Cabinet to 200 000 $. Regularna cena za Smart Wine Cabinet w wersji finalnej ma wynosić 499 $, choć twórcy zachęcają do wsparcia kampanii na Kickstarterze sprzedając tą lodówkę za jedyne 199 $ (ilość sztuk ograniczona).

[iframe width=”480″ height=”360″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1784383823/smartest-wine-cabinet-control-it-everywhere-by-sma/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]