Light Phone to gadżet, który określany jest przez samych producentów jako telefon będący z dala od telefonu. To trochę filozoficzne porównanie, ale trzeba przyznać, że jest w nim trochę słuszności. Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze smartfony, w których funkcje dzwonienia i pisania smsów stanowią marginalny procent ich użytkowania.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/thelightphone/the-light-phone/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Light Phone to minimalistyczny telefon, którego głównym zadaniem ma być powrót do korzeni i wykorzystywanie go głównie do dzwonienia. Niewątpliwą, ogromną zaletą są jego rozmiary, które nie przekraczają wielkością karty kredytowej, dzięki temu gadżet bez problemu zmieści się w portfelu.

Light_phone

Urządzenie może łączyć się ze zwykłym smartfonem i niejako przekazywać przez niego chęć wykonania, bądź odebrania połączenia. Istnieje także możliwość włożenia standardowej karty sim. Pierwszy przypadek może okazać się użyteczny gdy wykorzystanie małego telefonu następuje okazjonalnie, nie ma wtedy potrzeby przekładania karty za każdym razem.

Light_phone

Pomysłodawcy zbierają fundusze aby móc uruchomić seryjną produkcję gadżetu, wykorzystując do tego portal Kickstarter.com, na którym można nabyć Light Phone już za 100$.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *