Laserowa drukarka 3d czyli Glowforge

O prawdziwym sukcesie crowdfundingowym może mówić Glowforge. Glowforge jest pierwszą laserową drukarką 3D o wielu zastosowaniach. Projekt ten powstał dzięki ciężkiej pracy 10 osób. Twórcy prosili o wsparcie łączną kwotą 100 000 dolarów. Na tą chwilę, czyli na 23 dni przed końcem udało się zebrać pięć milionów dolarów.

glowforge_1

Urządzenie te przypomina zwykłą drukarkę, która śmiało może stać na biurku, obok naszego komputera (w odróżnieniu od obecnych drukarek 3D). Ta konkretna drukarka co prawda nie wydrukuje elementu trójwymiarowego, ale jest w stanie wyciąć kształt, nanieść kolor lub wykonać grawer.

glowforge_4

W skład Glowforge wchodzi także specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala na precyzyjną pracę (tworzenie oraz podgląd). Dwie szerokokątne kamery w Glowforge są w stanie same zbadać materiał, który się znajduje w środku.

glowforge_2

Hitem według nas jest możliwość laserowego wygrawerowania unikalnego stylu obudowy w laptopie (na filmie użyto Macbook Air 13). Regularna cena za Glowforge wynosi 3995$, ale jeszcze przez 23 dni obowiązuje kwota 1995$ (50% zniżka).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/ysCaqh38JVQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

glowforge_3