Kurier w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia – sprawdź InPost, DPD, DHL, FedEx, Pocztex

Zależy Ci na tym, aby twoja paczka dotarła przed Wigilią? Jeśli planujesz zakup prezentów pod choinkę, przesyłka na czas to priorytet, sprawdź jak pracują w tym okresie firmy kurierskie w Polsce.

Zbliżamy się do jednego z najgorętszych okresów w roku, a mowa tu o Świętach Bożego Narodzenia. Nie jest tajemnicą, że są one obchodzone zarówno przez osoby wierzące, jak i agnostyków, a nawet ateistów. Powodów nie brakuje – na okazję do spotkań z najbliższymi czeka wielu z nas. Nawiasem mówiąc, aktualnie trwają duże promocje świąteczne organizowane przez linie lotnicze, które umożliwiają zakup tanich biletów lotniczych (więcej przeczytasz we wpisie: RyanAir, Wizz Air, LOT: gdzie złapać tanie bilety lotnicze? Świąteczne promocje).

Choć trudno jednoznacznie określić, jak daleko sięga historia związana z obchodami, pierwszą wzmiankę zauważono w dziele Chronograf z 354 (notatka redagowana w 336 roku). W tym roku, Wigilia przypada w niedzielę, co stało się obiektem sporu względem otwartych sklepów. Znamy już decyzję sejmu -szczegółów szukaj pod tym linkiem. Niestety w związku z weekendem, sytuacja dla osób chcących zamówić prezent przez internet nieco się komplikuje. Jasnym jest, że grudniowe święta są dniami wolnymi od pracy – mówi o tym art. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. Tym samym, żadna z firm kurierskich nie będzie świadczyć swoich usług. Pytanie tylko, jak przedsiębiorstwa usługowe będą funkcjonować w dniach poprzedzających? Czy wzmożona ilość zamówień przed Świętami Bożego Narodzenia spowoduje opóźnienia w dostawach?

Jak pracują kurierzy - dostawca

Czy kurier dostarczy twoją paczkę? Sprawdź, jak pracują firmy kurierskie przed świętami

Kochamy dokonywać zakupów przez internet – jak wynika z aktualnych analiz i raportów, wartość rynku e-commerce w Polsce to aż 92 mld złotych. Tym samym, jest on najszybciej rozwijającym się w całej Europie. Raport Gemius (przy współpracy z IAB Polska) ukazuje, że dla aż 31% użytkowników, głównym problemem są długie dostawy. Niestety wraz z okolicznymi świętami, mogą one ulegać wydłużeniu. Dni wolne wiążą się z wzmożoną ilością zakupów, większym natłokiem pracy dla firm kurierskich, a także pewnymi ograniczeniami. Z tego względu, wiele z nich wprowadza zmiany już w dniach poprzedzających Kilka z nich, wydało już oficjalne komunikaty. Jeśli chcesz być pewien, że twoja przesyłka dotrze na czas i nie utknie w sortowni 22 grudnia, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Jak pracują kurierzy

Kurier DHL

Jak pracują kurierzy, DHL

W dniu 24, 25 i 26 grudnia DHL nie będzie świadczyć swoich usług. Jako że dzień poprzedzający wigilię wypada w sobotę, działać będzie wyłącznie sobotni serwis (doręczanie w weekend jest związane z wykupieniem dodatkowej usługi).

Kurier UPS

Jak pracują kurierzy UPS

W dniu 24, 25 i 26 grudnia UPS nie będzie świadczyć swoich usług. Z dostępnych informacji wynika, że dodatkowymi regulacjami zostanie objęty również 23 grudnia, co wiąże się z ograniczeniem świadczenia usług. Doręczenia w usłudze Express i Domestic Saver zaplanowane do 10:30 zostaną zrealizowane do 12:00. Doręczenia zaplanowane do 12:00, zostaną zrealizowane do 14:00. Wszystkie paczki z zaplanowaną dostawą po 14:00, powinny dotrzeć do odbiorców do końca dnia roboczego. Przesyłki UPS Standard mogą wymagać dodatkowego dnia transportu.

Kurier DPD

Jak pracują kurierzy DPD

W dniu 24, 25 i 26 grudnia kurierzy DPD nie będą świadczyć swoich usług. W piątek, 22 grudnia odbiory i doręczenia odbywają się w normalnym trybie, przesyłki nadane tego dnia będą w doręczeniu 27.12 (środa) – z wyjątkiem paczek z zastrzeżeniem dostawy na sobotę 23 grudnia. Dzień przed wigilią, 23 grudnia DPD pracuje jak w każdą sobotę do godziny 14:00. Paczki nadane 23 grudnia będą w doręczeniu 28 grudnia.

Kurier InPost

Jak pracują kurierzy InPost

W dniu 24, 25 i 26 grudnia kurierzy InPost nie będą świadczyć swoich usług. Wszystkie paczki, które zostaną nadane w sieci InPost do 22 grudnia do godzin granicznych 13.00/ 16.00 (w zależności od miejscowości), trafią do odbiorców jeszcze przed Świętami. Nadania realizowane przez Paczkomat i Paczko Punkt, nadane do 22.12 do godziny 13:00, zostaną również dostarczone do Świąt.

Kurier InPost

Jak pracują kurierzy Pocztex

W dniu 24, 25 i 26 grudnia kurierzy Pocztex nie będą świadczyć swoich usług. Firma nie podzieliła się dotychczas szczegółami dot. harmonogramu pracy w dni poprzedzające. Warto dodać, że w Święta Bożego Narodzenia nie będzie funkcjonować również Poczta Polska.

Kurier FedEx

Jak pracują kurierzy FedEx

W dniu 24, 25 i 26 grudnia kurierzy FedEx nie będą świadczyć swoich usług. Firma nie podzieliła się dotychczas szczegółami dot. harmonogramu pracy w dni poprzedzające.

Święta Bożego Narodzenia – najważniejsze informacje

Jeśli planujesz większe zakupy, warto pamiętać również o funkcjonowaniu sklepów. Większość z nich pozostanie zamknięta lub będą obowiązywać inne godziny otwarcia. W przypadku zakupów online, warto spoglądać na dodatkowe informacje, które ukazują przewidywalny czas dostawy. Wówczas możemy założyć, że produkt dotrze do nas tuż przed 24 grudnia, lub dopiero po świętach. Zależy Ci na czasie? Skorzystaj z odbioru osobistego, który oferuje wiele sieci sklepów takich jak m.in. Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt i nie tylko. Niestety informacje o tym, jak pracują kurierzy to nie wszystko. Pod uwagę należy wziąć również wewnętrzne możliwości sklepów. Jeśli chcesz wiedzieć, który rodzaj dostawy wybrać, zapoznaj się z wpisem: Święta Bożego Narodzenia – jaką formę dostawy wybrać, aby paczka dotarła najszybciej?

Kupujesz online? Może zainteresować Cię również: Paczka dotrze do Ciebie na czas – rusza akcja weekendowych nadań InPost!

Materiał zawiera linki partnerskie.