Kokoon – słuchawki wspomagające sen

Kokoon to, jak zapewniają autorzy projektu, to pierwsze słuchawki, które są na tyle wygodne aby móc w nich spać i na tyle inteligentne aby poprzez odpowiednie wykorzystanie dźwięków uczynić sen jak najbardziej efektywnym. Wewnątrz gadżetu zamontowano czujnik EEG, który dzięki analizie istotnych parametrów będzie w stanie polepszyć jakość snu.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1861630723/take-control-of-your-sleep-with-kokoon-eeg-headpho/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Producenci dochowali wszelkich starań aby słuchawki były jak najbardziej wygodne, wg ludzi, którzy mieli okazję je już założyć, efekt jest niesamowity. Kokoon łączy się ze smartfonem, w którym, na specjalnej aplikacji, gromadzone są dane pobierane z czujników EEG. Gadżet, badając głębokość i fazę snu, dostosowuje zarówno głośność jak i rodzaj dźwięków, odłączając przy tym skutecznie od dźwięków otoczenia.

Kokoon

Urządzenie jest w stanie wykryć, poprzez badanie faz snu, kiedy jest najlepszy moment aby kogoś obudzić. Wykrycie takiego momentu ma spowodować rozpoczęcie dnia wypoczętym i pełnym energii. Pytanie tylko czy szef przystanie na tłumaczenie, iż dwie godziny spóźnienia wynikały z tego, że odpowiednia pora do przebudzenia nadeszła nieco później niż przewidują to godziny pracy.

Kokoon

W chwili obecnej, autorzy projektu są na etapie zbierania funduszy potrzebnych do finalizacji projektu. W trwającej na Kickstarter.com kampanii, Kokoon można nabyć za 169$.

Kokoon