Black Friday 2022 – niech nic Cię nie ominie, to już dziś!

Z roku na rok coraz więcej sklepów angażuje się w komercyjne święto zwane Czarnym Piątkiem. Kiedy ono się odbywa?

black friday czarny piątek

Czarny Piątek, a właściwie z języka angielskiego Black Friday, to komercyjne święto promocji i zniżek zapożyczone prosto ze Stanów Zjednoczonych. Dwudziestego piątego listopada w piątek, wiele sklepów angażuje się oferując jednodniowe obniżki cen na produkty każdej kategorii. Z roku na rok w to święto angażuje się coraz więcej producentów oraz dystrybutorów, gdyż jest to świetna okazja nie tylko dla konsumentów ze względu na zniżki, ale także dla firm ze względu na wysoki utarg.

Black Week

Zdarza się, że niektórzy producenci decydują się na przedłużenie promocji na cały weekend. Wtedy przechodzi to w Black Week trwające od piątku 25 listopada do niedzieli 27 listopada. Niestety, w niedzielę w Polsce jest zakaz handlu, więc niemożliwe jest chodzenie po sklepach tego dnia. Na szczęście, zakaz handlu w niedzielę nie tyczy się sklepów online, gdzie z pewnością znajdziemy liczne i ciekawe akcje promocyjne.

black friday czarny piątek

Cyber Monday

Na tym jednak nie koniec. W poniedziałek, 28 listopada odbędzie się święto o nazwie Cyber Monday, w którym to także możemy liczyć na zniżki i rabaty. Podsumowując, najbliższy weekend szykuje się naprawdę ciekawie.

Jak nie dać się oszukać?

Warto jednak mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim zdarza się, że niektórzy chcą oszukać swoich konsumentów, wykorzystując Czarny Piątek do podniesienia cen. Jak nie dać się oszukać? Podpowiadamy w artykule „Nie daj się oszukać w Czarny Piątek – porady, jak się przygotować”.

Czy warto brać udział w Black Friday?

Oczywiście! Przede wszystkim jest to idealna okazja do zakupienia prezentów świątecznych w naprawdę dobrej cenie. Warto jeszcze przed rozpoczęciem święta przeanalizować co chcielibyśmy podarować swoim bliskim, by w święto promocji po prostu śledzić interesujące nas produkty.