Kat Walk – to ty jesteś kontrolerem

Sporą rewolucją w graniu są okulary do rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Oculus Rift. Jednak Kat Walk wyznacza nowy poziom realizmu w komputerowych grach. Użytkownik nie tylko poczuje się jakby korzystał z Oculusa, ale będzie miał wrażenie, że to on sam jest kontrolerem.

kat_walk_1 kat_walk_2

Kampania na kickstarterze okazała się sukcesem, gdyż twórcy zebrali zakładane 100 000 $. Przy pomocy Kat Walka nie tylko możemy poruszać się w zakresie 360 stopni, możemy także cofać się, biegać, kucać, skakać a nawet usiąść.

kat_walk_3

Wysuwane ramię dopasowuje się do wielkości człowieka w zakresie od 1,3 metra do 2 metrów. Kat Walk możemy podłączyć do komputera za pomocą USB 2.0\USB 3.0. Całkowita waga Kat Walk sięga 75 kilogramów, przy maksymalnym udźwigu 140 kg. Projekt ten narodził się w Chinach, w miejscowości Hangzhou.

kat_walk_4

Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkownika w Kat Walk zamontowano specjalne pasy. Oprócz wspomnianych „szelek” nic nie ogranicza ruchów osoby korzystającej z Kat Walk. Niestety opisywane tutaj urządzenie do tanich nie należy gdyż trzeba wydać co najmniej 699  $. Tańszy jest wariant składający się z dwóch Kat Walk’ów kosztuje tylko 1139 $. Tradycyjnie – projekt ten możecie wesprzeć na tej stronie.

kat_walk_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/katvr/kat-walk-a-new-virtual-reality-locomotion-device/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]