Wyczekujemy popularyzacji praktycznego standardu USB C. Wszak możliwość wpięcia w obie strony to rozwiązanie, które powinno pojawić się już dawno. Właściwie to pojawiło się i to kilka lat temu, bez konieczności wprowadzania nowej wtyczki. Technologię dwustronnych USB obsługiwał chociażby SONICable opisywany przez nas ponad rok temu. Trzeba było jednak nieco poczekać, aby również na rynku polskim pojawił się produkt, oferujący taką wygodę. Mowa o serii kabelków marki Adata, które można nabyć za zaledwie 19 złotych.

Adata_AMUCAL-100CMK (1)

Dzięki uprzejmości producenta do naszej redakcji trafiły dwie sztuki wspomnianego kabelka. Kartonowe opakowanie z „okienkiem” kryje przeźroczysty blisterek ze zwiniętym, 1-metrowym kablem. Wewnątrz znajdujemy również malutką kartę gwarancyjną.

Adata_AMUCAL-100CMK (2)

Kabel otrzymał materiałowy oplot bardzo dobrej jakości. Jego końcówki zakończone są wtyczkami z anodyzowanego aluminium. Duża twardość kabla wskazuje na wzmocniony oplot bądź naprawdę solidne wiązki.

Adata_AMUCAL-100CMK (4)

Producent oferuje kilka wariantów kolorystycznych kabla. Estetyka produktu stoi na wysokim poziomie. Wyjątkiem są nadruki, które niezwykle łatwo się wycierają i po kilku tygodniach stają się niemal niewidoczne.

Adata_AMUCAL-100CMK (3)

Testowany przez nas model miał wtyczkę micro USB, na rynku dostępne są również znacznie droższe kabelki lihgtning. Wewnątrz wtyku USB znajduje się ruchomy element, dostosowujący się do styku wewnątrz gniazda. Właśnie dzięki temu możliwe jest wpięcie kabelka w dowolną stronę.

Adata_AMUCAL-100CMK (8)

Warto jednak uważać przy jego pierwszych użyciach. Początkowo mechanizm pracuje dość niechętnie, przez co potrafi wyłamać gniazdo. Niestety zdarzyła nam się taka przygoda z udziałem przedłużacza USB. Jeśli więc planujecie zakup, zalecamy aby na początku stosować kabel ze sprzętem o niewielkiej wartości. Po kilkunastu użyciach wtyczka jest już odpowiednio rozregulowana i nie powinna uszkodzić żadnego gniazda.

Adata_AMUCAL-100CMK (6)

Ogólnie kabelki Adata AMUCAL-100CMK są warte polecenia. Jedynym zarzutem jest konieczność wzmożonej ostrożności przy pierwszych użyciach.

Wyróżnienia:

TA Poleca rozwiązanie

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *