JustTheBell czyli po prostu budzik

Zanim powstały telefony za obudzenie rano odpowiadały budziki. Jednak i one musiały ustąpić smartfonom z alarmem. Twórcy JustTheBell chcą powrócić do koncepcji budzika jednak wykorzystując przy tym smartfon.

just_the_bell1

Brzmi niezrozumiale? Już tłumaczymy. Ten drewniany niepozorny sześcian to JustTheBell. W środku drewnianej obudowy ukryto moduł pozwalający na bezprzewodową komunikację z telefonem oraz głośnik. I tu dopiero zaczyna się cała magia.

just_the_bell2

Odpowiednia aplikacja na system iOS oraz Android pozwoli na skonfigurowanie wielu alarmów w różne dni wedle naszego uznania. Jednak intencją twórców JustTheBell było pozostawienie smartfona poza sypialnią. Udowodniono bowiem, że nadmiar elektroniki może źle wpływać na jakość oraz długość snu.

just_the_bell3

JustTheBell ma wymiary 8 cm x 8 cm x 8 cm. Choć projekt zapowiadał się naprawdę ciekawie kampania crowdfundingowa nie przyniosła sukcesu. Twórcy zebrali jedynie 3 tysiące euro z zakładanych 80 tysięcy euro. Gdyby JustTheBell powstał należałoby zapłacić za niego 89 euro (lub 79 euro jeżeli mieszkacie w Francji).