Jakiś czas temu opisywaliśmy na Think-About Pianu, czyli interaktywną klawiaturę keyboardową, która pozwoli na łatwe nauczenie się gry na pianinie. W artykule niezbyt pochlebnie oceniliśmy kultowe Guitar Hero, które nie uczy rzeczywistej umiejętności. Ku naszemu zaskoczeniu, na łamach portalu crowdfundingowego Kickstarter pojawił się jamstick+.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/eG8ZJsdCrK0?list=PL45uHmo8J6ft45QWsQEP7wBhh5hkwTGgU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Mowa o niewielkiej gitarze, która nie posiada pudła rezonansowego, ale za to łączy się bezprzewodowo z produktami od Apple takimi jak iPhone, iPad czy Mac wykorzystując przy tym zaprojektowaną do tego celu aplikację. Oprogramowanie będzie w stanie uczyć wszystkich podstawowych rzeczy związanych z szarpaniem strun, poczynając od tego w jaki sposób trzymać kostkę, przez to jak łapać akordy, na tym jak tworzyć własne piosenki kończąc.

 

Jest to swego rodzaju, bardzo praktyczny, nauczyciel gry na gitarze. W dodatku, urządzenie posiada 5 strun i kilka pierwszych progów gitary, całość wystarczy do tego aby opanować sztukę gry na poziomie na tyle zadowalającym aby bez kompleksów móc przesiąść się na prawdziwe wiosło.

jamstick+ może nie wywołuje takich emocji jak gra na gitarze akustycznej, ale za to ma kilka innych zalet. Przykładowo, jedną z jego funkcji jest kontroler MIDI, który daje możliwość odgrywania nieskończonych rodzajów dźwięków.

Gadżet jest w stanie, w czasie rzeczywistym wykrywać, na których strunach użytkownik trzyma palce i w którą strunę właśnie uderza, co pozwoli aplikacji na bezzwłoczne korygowanie wszelkich błędów popełnianych przez osobę chcącą nauczyć się gry na gitarze. Oprogramowanie zostało uzbrojone w system podobny do tego znanego z Guitar Hero, w którym użytkownik informowany jest, jaki akord oraz którą strunę należy zagrać w danym momencie. Pozwoli to na opanowanie rytmiki, co jest niezwykle ważne podczas grania na instrumentach strunowych.

Cena gadżetu została ustalona na poziomie 199$ w przedsprzedaży, jednakże teraz dostępne są już tylko te w cenie 279$, wszelkie pozostałe zostały sprzedane. Niezwykły sukces autorów projektu, bo już teraz osiągnęli 400% zakładanego celu, a ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane.