iPod Pro – koncept odtwarzacza przyszłości

Produkty Apple są niezwykle popularne na całym świecie. Premiera nowych gadżetów z logiem jabłka elektryzuje fanów nowoczesnych technologii w każdym zakątku całego globu. Z tego też powodu bardzo wielu projektantów tworzy, swoje własne, koncepty, tego w jaki sposób powinny wyglądać nowe gadżety amerykańskiego giganta.

iPod_pro

Co ciekawe, zdarzają się sytuacje, w których koncepty opracowane przez mniej lub bardziej amatorskich designerów są bardzo zbliżone do tych, później oficjalnie prezentowanych. Jeden z pomysłów pochodzi aż z Indii, czy w taki sposób będą wyglądały odtwarzacze muzyki w przyszłości?

Ipod_proMowa o koncepcie, którego autorem jest Jomy Joseph z New Deli. iPod Pro miałby być odtwarzaczem muzyki zawieszanym na szyi. Zamontowany na nim wyświetlacz miałby dawać możliwość dostępu do różnych, smartfonowych opcji, takich jak chociażby dostęp do poczty czy licznika spalanych kalorii.

iPod_pro

Dużo ciekawszą opcją jest pomysł zamontowania tam głośnika parametrycznego, który będzie potrafił generować wiązkę dźwięku w określonym kierunku. Ma to pozwolić na słuchanie odtwarzacza bez słuchawek, z zachowaniem komfortu swojego i osób dookoła. Gadżet wygląda niezwykle designersko. Czy tak będą wyglądały odtwarzacze muzyki w przyszłości? Zapewne przyjdzie nam poczekać kilka lat aby się o tym przekonać.