Instamic – GoPro wśród mikrofonów

Instamic to koncept małego, prostego mikrofonu, który łączy się ze smartfonem w sposób bezprzewodowy. Sami twórcy konceptu zauważają, że ich gadżet jest dla mikrofonów tym czym GoPro dla kamer, ciężko nie znaleźć widocznych podobieństw.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/lEa8v-j_DpQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

Mikrofon jest dostępny w wersjach  Go i Pro. Urządzenie nagrywa z częstotliwością 48 khz/24 bit. Obie wersje mogą nagrywać w trybie mono i dual-mono, a Pro dodatkowo w stereo. Pasmo przenoszenia zaś wynosi od 50 do 18 000 Hz.

Instamic

Gadżet jest niewielki, wykorzystując klips, bez problemu można przypiąć go do innych przedmiotów, takich jak chociażby gitara. Twórcy wzbogacili Instamic o dostępną na smartfony aplikację, ale istnieje możliwość nagrywania dźwięków nie wykorzystując jej.

Instamic

Instamic posiada wewnętrzną baterię, która ładowana jest za pomocą USB. Obsługa gadżetu ma być niezwykle prosta. Wystarczy nacisnąć jeden guzik, by wszelkie rejestrowane dźwięki zaczęły być zapisywać się na smartfonie. W chwili obecnej, autorzy projektu zbierają fundusze aby uruchomić seryjną produkcję urządzenia. Wykorzystują do tego kampanię na Indiegogo.com gdzie wersję Go można nabyć już za 109$ a wersję Pro za 139$.

Instamic3