Idź lub jedź czyli WalkCar

WalkCar to niewielkie urządzenie, które może zmienić sposób w jaki się poruszamy. Jego twórcą jest Japończyk o imieniu Kuniaki Sato. WalkCar swoim wyglądem przypomina miniaturową deskorolę połączoną z elektrycznym silnikiem. Jednak właśnie niewielkie rozmiary pozwalają na schowanie WalkCara do plecaka lub torby.

walkcar_2

Niepozorny osobisty transport jest w stanie rozpędzić się nawet do 10 kilometrów na godzinę. Maksymalny zasięg na pełnym naładowaniu został oszacowany na 12 km. Cocoa motors przekonuje, że nauka poruszania się na WalkCar jest intuicyjna. Przechylając swoje ciało w przód lub tył odpowiedni przyśpieszamy lub zwalniamy, przenosząc ciężar z jednego boku na drugi możemy skręcać.

walkcar_1

Kampania croufundingowa na portalu Kickstarter ruszy już w październiku 2015. Pierwsze WalkCar’y mają trafić do odbiorców na początku przyszłego roku. Minusem jest niestety cena wynosząca około 800 $. Zasadę działania WalkCar najlepiej zobrazują poniższe filmy wideo.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/-MS0w7h1RHk” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/OKTZ4KK8eS8″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]