Iblazr 2 – dodatkowy flash dla urządzeń z Android i iOS

Iblazr 2 to, jak przekonują twórcy urządzenia, najbardziej wszechstronna lampa błyskowa dedykowana urządzeniom wykorzystującym system Android i iOS. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kontynuacja Iblazr, który bardzo ciepło został przyjęty przez społeczność crowdfundingową, doczekując się wejścia na rynek.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/iblazr/iblazr-2-the-most-versatile-led-flash-for-ios-andr/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Iblazr 2 został zoptymalizowany pod względem konstrukcji,  dokonano także poprawy elementów elektronicznych. Użytkownik może wybrać jeden z trzech kolorów urządzenia.  Sama lampa łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth (maksymalna odległość 25 metrów) i współpracuje z wbudowanymi aplikacjami do robienia zdjęć. Wystarczy włączyć, w tle, aplikację dedykowaną Iblazr 2.

Iblazr_3

Dwukrotne naciśnięcie ekranu spowoduje, że cały kadr zostanie oświetlony, opcja ta może okazać się niezwykle ważna podczas wykonywania nocnych ujęć. Użytkownik dostaje wtedy podgląd sceny w czasie rzeczywistym, a nie tylko efekt finalny, jakim jest zdjęcie z flashem.

Iblazr_2

Autorzy projektu wyposażyli Iblazr 2 w czujnik, który pozwoli na lepsze wykorzystanie zarówno ciepłego jak i zimnego oświetlenia. Dzięki temu zdjęcia mają wyglądać dużo bardziej profesjonalnie. Co ciekawe, lampa została wyposażona w wewnętrzną baterię, dzięki czemu nie zużywa energii zarezerwowanej dla smartfona. Aplikacja przeznaczona Iblazr 2 również wymaga chwili uwagi. Pozwala ona na synchronizację kilku lamp, a także na ręczny wybór takich parametrów jak balans bieli, Iso, ostrość czy długość czasu naświetlenia. Efekty są naprawdę imponujące.

Iblazr_2

W chwili obecnej, autorzy projektu ponownie proszą o wsparcie społeczność crowdfundingową na portalu Kickstarter.com. Cena jednego urządzenia rozpoczyna się od 45$, jednakże w regularnej sprzedaży wyniesie ona 70$. Już teraz można być pewnym, że Iblazr 2, podobnie jak jego poprzednik, pojawi się na rynku. Finansowy cel, określony na poziomie 70 000 $ został osiągnięty w 180%.