Hulajnoga elektryczna a dziecko – bezpieczne połączenie? To musisz wiedzieć

Planujesz kupić swojemu dziecku hulajnogę elektryczną, ale zastanawiasz się, czy to bezpieczne? Bez obaw – wystarczy zadbać o kilka istotnych szczegółów. Hulajnoga elektryczna a dziecko – oto, o czym musisz pamiętać.

Zastanawiasz się, czy hulajnoga elektryczna a dziecko to bezpieczne połączenie? Nie będę cię trzymać w niepewności zbyt długo – oczywiście, że tak. Musisz jednak zadbać o kilka istotnych kwestii, które pomogą ci o to bezpieczeństwo zadbać. O tym po prostu należy pamiętać.

Hulajnoga elektryczna a dziecko – bezpieczeństwo

Pierwszą i najważniejszą kwestią w kontekście bezpieczeństwa dziecka jeżdżącego na hulajnodze elektrycznej, jest konieczność użycia kasku. Warto bowiem pamiętać, że hulajnoga – jako urządzenie o stosunkowo niewielkich kołach – jest dość wywrotne. Czasem wystarczy choćby nierówny chodnik, by hulajnogista stracił równowagę i wywrócił się. To właśnie dlatego osoby jeżdżące na tych jednośladach tak często ulegają urazom głowy. O wypadek więc nietrudno. Na szczęście dobrze dobrany i poprawnie założony kask pozwoli uniknąć przykrych i niebezpiecznych sytuacji.

W przypadku dziecka sprawa jest też o tyle problematyczna, że młodsi użytkownicy hulajnóg często koncentrują się na jednym drobiazgu, kosztem ogólnej oceny bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też nie dziwi fakt, iż dzieci poniżej 10. roku życia nie mogą korzystać z hulajnogi elektrycznej na drodze publicznej.

Równie ważna, moim zdaniem, jest kwestia użytkowania hulajnogi w dwie osoby. Mam tu na myśli zarówno sytuacje, gdy to rodzic chce przewieźć swoje dziecko na hulajnodze, jak i pomysły dzieci, by na podest pojazdu zaprosić koleżankę lub kolegę. Pamiętaj, że nie bez powodu przepisy zabraniają podróżowania w tandemie na jednośladzie.

Jaka hulajnoga elektryczna jest bezpieczna dla dziecka?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie hulajnogi elektryczne nadają się dla dzieci. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, by zapewnić bezpieczeństwo swojej pociechy, rozejrzyj się za pojazdem przeznaczonym właśnie dla młodszych użytkowników. Taka hulajnoga będzie mieć odpowiedni rozmiar, a także stosowne ograniczenie prędkości, najczęściej do 20 km/h.

Dobrym przykładem będzie hulajnoga Siver City, która oferuje użytkownikowi maksymalny zasięg na poziomie 18 km. Czas ponownego naładowania akumulatora to 3-5 godzin. Co ważne, ma 8-calowe koła i waży jedynie 13,1 kg, poradzi sobie z nią zatem każde dziecko. Pojazd oferuje 3 tryby prędkości i pokonuje przeszkody o kącie nachylenia do 15 stopni. Są to więc parametry w pełni odpowiednie dla młodszych użytkowników.

hulajnoga siver

Chcesz mieć większy wybór? Zerknij koniecznie, jakie hulajnogi dla dzieci na wakacje znaleźliśmy!