Zastanawiasz się jaka wiertarka udarowa będzie najlepsza w budżecie, którym dysponujesz? Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie modeli w kilku popularnych przedziałach cenowych. W końcowej części artykułu, znajdziecie również krótki poradnik, z uniwersalnymi poradami dotyczącymi zakupu.

Ranking realizujemy od 2020 roku. Aktualnie zwiera rekomendacje oparte o nasze testy oraz powtarzające się propozycje czytelników. Publikacja zawiera linki afiliacyjne. To rodzaj linków reklamowych, które uzyskujemy od sklepów, a nie producentów. Dzięki temu nasze opinie pozostają niezależne oraz mamy środki na tworzenie kolejnych edycji.

Jaka wiertarka udarowa do 200 zł

Ryobi RPD500-G

Najniższa cena tej wiertarki: Ryobi RPD500-G

Tania wiertarka do lekkich prac w drewnie oraz stali. Może sprawdzić się przy okazjonalnej pracy profesjonalnej. Zaletą modelu jest niska masa – 1,6 kg oraz ergonomiczna konstrukcja, wraz z powłoką antypoślizgową. Budżetowa konstrukcja zaskakuje zintegrowanym ogranicznikiem głębokości wiercenia. Mniej imponująco wygląda moc na poziomie 500 W. Model ten nie sprawdzi się podczas pracy w wymagającym materiale. Maksymalna wielkość obsługiwanych wierteł do pracy w drewnie to 25 mm, w stali i ścianach murowanych 13 mm. Prędkość obrotowa osiąga maksymalnie 3 000 obrotów na minutę, a liczba udarów do 50 000 udarów na minutę. Zastosowany uchwyt wiertarski to konstrukcja samozaciskowa 13 mm. Jest to model jednobiegowy. Rejestracja urządzenia uprawnia do uzyskania 3 letniej gwarancji na produkt.

Jaka wiertarka udarowa do 400 zł

Celma PRCz 13GEO

Najniższa cena tej wiertarki: Celma PRCz 13 IEO
Dobrze opiniowana wiertarka z niskiej klasy cenowej w wersji skierowanej do sklepów sieciowych. Charakteryzuje się wysoką mocą 950 W. Wyposażona jest w 2-biegową przekładnię, która zapewnia do 1 000 obrotów/min. na pierwszym biegu oraz do 2 800 obrotów/min. na drugim. Liczba udarów w zależności od biegu to 17 600 lub 44 800 na minutę. Maksymalna średnica wiercenia w stali to 13 mm, a w betonie 16 mm. Standardowy uchwyt wiertarski, pozwala na instalację wierteł o średnicy 1-13 mm. Wadą tego modelu jest wysoka masa 3,4 kg.  Celma nie wymaga uziemienia ponieważ posiada 2 klasę ochronności. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy dodatkowy uchwyt wiertarski i rękojeść B. Całość jest sprzedawana w lekkiej walizce transportowej. Po rejestracji otrzymamy 3 letnią gwarancję.

Jaka wiertarka udarowa do 500 zł

DEWALT-DWD024KS

Najniższa cena tej wiertarki: DEWALT-DWD024KS 
Model dostępny w wersji z uchwytem klasycznym i szybkozaciskowym. Proponujemy zakup tego drugiego wariantu (oznaczenie KS na końcu nazwy). Wiertarka o mocy 701 W zapewnia prędkość na poziomie do 28 000 obrotów na minutę. Jej wyróżnikiem jest niska masa na poziomie 1,6 kg, która umożliwi długą pracę bez zmęczenia rąk. Liczba udarów kształtuje się w zakresie 0 – 47 600 na minutę. To gwarantuje możliwość wykonania otworu w betonie o średnicy 16 mm oraz 13 mm w stali. Pracując w drewnie możemy stosować wiertła 25 mm. Maksymalny obrotowy to 8,6 Nm. Wiertarka została zapakowana w walizkę narzędziową – jest sprzedawana w zestawie z rękojeścią i ogranicznikiem głębokości. Sprzęt został objęty 3 letnią gwarancją producenta.

Jaka wiertarka udarowa do 1000 zł

Metabo SBEV 1100-2 S (600784500)

Najniższa cena tej wiertarki: Metabo SBEV 1100-2 S


Zaawansowana technologicznie wiertarka skierowana do profesjonalistów. Charakteryzuje ją wysoka moc stała 1100 W i mechaniczne sprzęgło niwelujące szarpnięcia. Dzięki zastosowaniu aluminiowej obudowy, przyszły użytkownik może być spokojny o trwałość urządzenia. Obiecująco prezentuje się również zastosowanie cenionego napędu w postaci silnika Marathon. Mechanizm został zabezpieczony przed przeciążeniami i przegrzaniem. Ewentualne, nadmierne zużycie szczotek jest sygnalizowane za pomocą dedykowanej diody LED. Wiertarka posiada 2 biegi zmieniające moment obrotowy. Nie zabrakło również szybkiego uchwytu wiertarskiego i mechanizmu blokady wrzeciona, ułatwiającego wymianę narzędzi. Moment obrotowy wynosi 15 Nm, liczba udarów osiąga 58900 /min, a liczba obrotów jest regulowana w zakresie 1100 – 31000 RPM. Ciekawostką jest funkcja pracy impulsowej, ułatwiająca wiercenie w wymagającym materiale. Według zapewnień producenta sprzęt poradzi sobie z wiercenie otworów o średnicach: 40 mm w drewnie 24 mm w murze, 16 mm w stali. Specyfikację uzupełnia 4-metrowy przewód. Wiertarka o masie 2,8 kg jest objęta 3 letnią gwarancją producenta.

Jaka wiertarka udarowa dla profesjonalisty – model za ponad 1000 zł

Metabo SBE 18LTX (600845510)

Najniższa cena tej wiertarki: Metabo SBE 18LTX

Kolejna konstrukcja Metabo dedykowana profesjonalistom, tym razem w praktycznym wydaniu akumulatorowym. Urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje wygodnego dostępu do zasilania. Technologia Ultra-M odpowiedzialna za optymalizację współpracy ogniw z napędem sprawia, że moc urządzenia może być określana jako ekwiwalent 750 W w wiertarce sieciowej. Narzędzie wyposażono w mechaniczne sprzęgło, które nie pozwala na szarpnięcia w razie zakleszczenia się wiertła.

Zastosowany uchwyt wiertarski może być demontowany. Umieszczone we wrzecionie gniazdo sześciokątne, pozwoli wykorzystać Metabo SBE 18LTX jako zwykłą wkrętarkę. Wyróżnikiem wiertarki jest wbudowana dioda LED, doświetlająca miejsce pracy. Specyfikacja wskazuje napięcie 18V, generowane z akumulatorów o pojemności 2 Ah. Moment obrotowy wynosi w tym wypadku 24 Nm, natomiast liczba udarów na minutę osiąga poziom 57 000. Maksymalna liczba obrotów na minutę to 3000. Dwubiegowa konstrukcja pozwala na wiercenie 18 milimetrowych otworów w cegle, 13 mililemtrowych w stali i 30 milimetrowych w drewnie. Polecany przez nas pakiet zawiera uchwyt wiertarski Futuro Plus, 2 akumulatory, ładowarkę, rękojeść, ogranicznik i dedykowaną walizkę transportową. Gwarancja na urządzenie to 3 lata po dokonaniu rejestracji w programie producenta.

Jak wybrać wiertarkę udarową dla majsterkowicza i profesjonalisty

Wybór odpowiedniej wiertarki udarowej powinniśmy rozpocząć od zdefiniowania własnych potrzeb. Okazjonalne prace domowe i majsterkowanie to zadanie, któremu bez problemu sprostają urządzenia za mniej niż 400 zł. Profesjonaliści powinni zwrócić uwagę na urządzenia droższe, kierując się w szczególności marką narzędzia i kwestiami gwarancji. Trwałość, należyte wykonanie i dostępność serwisu to kluczowe kwestie w przypadku każdego elektronarzędzia.

Często popełnianym błędem jest dokonywanie wyboru wyłącznie na podstawie mocy urządzenia. Napędy są zdecydowanie mniej kosztowne niż kilkanaście lat temu, dlatego nie brakuje na rynku urządzeń o wysokiej mocy znamionowej, charakteryzujących się niską trwałością i słabą jakością wykonania. Przeglądając oferty warto zwrócić uwagę jaka wiertarka udarowa posiada najlepsze zastosowane materiały, największe maksymalne wielkości wierteł, czy optymalną konstrukcję wrzeciona.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.