Grupa projektantów z Ameryki stworzyła lekką bransoletę na rękę, pozwalającą na szybki dostęp do naszych ulubionych dźwięków. Produkt zawiera podzespoły odpowiedzialne za bezprzewodową komunikację oraz wyjmowane słuchawki z mikrofonem. Dzięki łączności Bluetooth możliwe będzie słuchanie ulubionej muzyki, jak również rozmowa telefoniczna za pośrednictwem naszego smartfona.

[iframe width=”600″ height=”450″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1889846331/helix-wearable-cuff-with-stereo-bluetooth-headphon/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Producenci chcą zagwarantować swoim klientom modne, a zarazem funkcjonalne urządzenie. Helix rozwiązuje popularny problem zaplątanych, bądź szybko gubiących się słuchawek. Jednym z głównych plusów jest czas wyjmowania lub zabezpieczania naszego gadżetu, wynoszący zaledwie kilka sekund. Dzięki budowie z elastomerów, nowoczesna bransoleta jest podatna na większość rozciągnięć.

 

Maksymalna odległość na jaką możemy oddalić się od naszego telefonu to 9 metrów. W przypadku większego dystansu połączenie zostanie utracone i wznowione dopiero po powrocie do wymienionej strefy zasięgu. Żywotność baterii w obydwu urządzeniach pozwala na działanie przez 3 godziny. Zakres częstotliwości dźwięku reprodukowanego wynosi od 50Hz do 20kHz.

Wyrób dostępny jest w kilku wersjach z kolorowymi ozdobami aluminiowymi. Oprócz upiększenia produktu zadaniem ornamentów jest ochrona bezprzewodowego odbiornika oraz słuchawek, niebędących w użyciu. Przedsięwzięcie twórców z San Francisco cieszy się ogromną popularnością, dlatego dzięki kampanii crowdfundingowej, Amerykanie zdobyli już 75% wymaganych środków. Za 99 dolarów otrzymamy białą lub czarną bransoletę, słuchawki bluetooth, kabel ładujący USB oraz gumowe pokrycia słuchawek w różnych rozmiarach.