Jakiś czas temu na łamach Think-About prezentowaliśmy wam SmartHalo czyli dyskretny i inteligentną nawigację rowerową. Podobne zadanie spełnia HAIZE. Urządzenie te o średnicy 4,25 cm i wadze 35 gramów wskaże nam poprawnie drogę od punktu A do punktu B.

haize_1

W odróżnieniu od nawigacji samochodowej w HAIZE kierunek sygnalizowany jest diodami LED. Przykładowo jeśli musimy skręcić w prawo małe niebieskie diody zapalą się z prawej strony. HAIZE pozwala także ocenić odległość od celu.

haize_3

W Haize znajdziemy baterię o pojemności 300 mAh, która jest w stanie wytrzymać nawet dwutygodniową pracę. Jej naładowanie odbywa się przez złącze microUSB. Co ważne urządzenie te synchronizujemy z telefonami opartymi na Androidzie oraz iOS za pomocą Bluetootha. W kolejnym kroku wybieramy docelową trasę i to tyle. Resztę zrobi za nas Haize (czytaj: poprowadzi do celu).

haize_4

Urządzenie stworzone przez onomo obecnie potrzebuje wsparcia kwotą 50 000 funtów. Na 34 dni przed końcem cel ten udało się wypełnić w 54% (zebrano 26 914 funtów). Haize wyceniany jest na 60 funtów (~359 zł), a jego wysyłka rozpocznie się w styczniu 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/onomo/haize-a-compass-reinvented-navigation-for-urban-cy/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

haize_2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *