Graava – kamera, która sama montuje filmy

Graava to niewielka kamer akcji, która, jak zapewniają jej twórcy, ma być w stanie samodzielnie wybrać najlepsze ujęcia z kręconego materiału i stworzyć z nich zmontowany film.

graava4

Pozornie zwykła kamera sportowa, o nie najlepszych parametrach. Daje możliwość nagrywania w jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę i 720p przy 60 klatkach na sekundę. Zamontowana wewnątrz bateria pozwoli na około 3 godziny ciągłego użytkowania. Na tym kończyłyby się standardowe recenzje urządzeń nagrywających akcje sportowe, w przypadku Graava, to dopiero początek.

graava3

Gadżet został wyposażony w system składający się z mikrofonów, akcelerometrów, GPS, a nawet czujnika wykrywającego puls użytkownika. Dzięki wszelkim tym technologiom, jest w stanie wykryć najbardziej wartościowe ujęcia, które zostały nagrane z najlepszą jakością. Następnie, automatycznie, wszystkie zostaną zmontowane w jeden filmik. Dzięki temu, z wielogodzinnych nagrać zostaną wyłowione jedynie te, najbardziej istotne.

Graava

Urządzenie współpracuje z aplikacja, dostępną na platformy iOS oraz Android. Daje ona możliwość jeszcze lepszego wykorzystania możliwości Graava, takich jak rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia jakiegokolwiek dźwięku, czy podczas ruchu.

graava2

Cena gadżetu w przedsprzedaży wynosi 249$, cena regularna ma być wyższa o kolejne 150$. Jak zapewniają producenci, Graava powinna pojawić się na sklepowych półkach już na początku 2016 roku.