Glow – pomysłowy gadżet na imprezę

Temat kości do gry przewijał się na łamach T-A nie raz. Opisywaliśmy pomysłowe kości Boogie Dice, które reagują na klaśnięcie. Jeszcze wcześniej prezentowaliśmy polski projekt Dice+. Dziś zamierzamy wam jednak zaprezentować kości, które nie służą do gry. Przedstawiamy wam interaktywną kość Glow.

glow_1

glow_4

W Glow ukryto 9 osiowy żyroskop, który reaguje na rotację oraz szybkość poruszania kostką. Jednak to nie wszystko, Glow reaguje także na muzykę (nie tylko głośność, ale i rodzaj muzyki) tworząc ciekawą iluminację. W praktyce Glow może świetnie sprawdzić się jako gadżet na imprezę.glow_5

Choć kość ta jest „smart” możemy zdalnie połączyć się za pośrednictwem Bluetootha i ustawić odpowiedni kolor z szerokiej palety RGB. Kość ta może sprawdzić się jako element dekoracji np. w sypialni lub salonie.

glow_6

Jedna kostka ma wymiar 4,45 cm na 4,45 cm na 4,74 cm. W środku znajdziemy niewielki akumulator litowo-polimerowy o pojemności 450 mAh (3.7 V), który ładujemy przez kabel USB.

glow_3

Aby projekt Glow został sfinansowany twórcy potrzebują łącznej dotacji w kwocie 20 000$. W chwili obecnej osiągnięto połowę zakładanego celu, a do końca pozostało jeszcze 15 dni. Gotowy produkt w sprzedaży pojawi się w kwietniu 2016 w cenie 106$ (za dwie kości Glow).

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1837955349/glow-interactive-smart-cubes/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

glow_2