Poznajcie Gest – niewielkie urządzenie zakładane na dłoń, które pozwoli na sterowanie komputerem lub mobilnym urządzeniem za pomocą ruchu dłonią. Jak przekonują twórcy Gest ma zastąpić wysłużoną już klawiaturę oraz myszkę.

gest_1
gest_3

Samo urządzenie przypomina nieco pomysł Leap Motion z tą różnicą, że Gest zakładamy na rękę. Za pomocą Gest możemy nie tylko obracać obiekty, ale także rysować, pisać czy nawet przesuwać obiekty. Urządzenie te wyposażone jest w aż 15 czujników, które reagują w bardzo krótkim czasie (40-60 ms) gwarantując tym samym wysoką precyzję i komfort.

gest_2

Co ciekawe póki co liczba dostępnych aplikacji, które mogą skorzystać z Gest jest dość ograniczona (Photoshop oraz AutoCad), ale twórcy obiecują poszerzyć tą listę o dodatkowe programy. W planach jest wydanie także API w języku Java oraz Python.

gest_4

W chwili gdy czytacie tą informację do końca projektu na Kickstarterze pozostało 24 dni. Zakładany cel 100 000 $ został już spełniony ale kolejnym wyzwaniem jest uzbieranie aż 250 000$. Wtedy to Gest powstanie w wersji czarnej lub białej. Samo urządzenie zadebiutuje dopiero za rok (październik 2016) w cenie 149 $. Jeśli zapłacicie 100 $ więcej otrzymacie wyjątkową wersję Gest (patrz zdjęcie poniżej).

gest_5

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/asdffilms/gest-work-with-your-hands/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *